POŻYCZKI ONLINE

Łatwy, szybki i bezpieczny sposób na pożyczenie pieniędzy - szybka pożyczka online z MoreBanker.

- Przeczytaj więcej na temat szybkiej pożyczki online -PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT POŻYCZEK ONLINE

🎈 Prosty, szybki i bezpieczny sposób na pożyczanie pieniędzy

🔍 Na co warto zwracać uwagę

💵 Kwota pożyczki i jej przeznaczenie

🏋️ Wymagania

⛔️ Posiadasz negatywną historię kredytowania?

⚖️ Kieruj się rozsądkiem

 ❔ Jak działają pożyczki online

 

PROSTY, SZYBKI I BEZPIECZNY SPOSÓB NA POŻYCZENIE PIENIĘDZY

Szukając pożyczki online możesz mieć pewność, że czeka cię szybki i bezbolesny proces aplikacji. Przedsiębiorstwa oferujące pożyczki internetowe nie prześwietlają twoich finansów tak wnikliwiem, jak pracownicy tradycyjnych oddziałów bankowych. Dzięki temu twój wniosek zostaje przetworzony znacznie szybciej, a ty możesz spodziewać się niemal natychmiastowej odpowiedzi oraz błyskawicznej wypłaty pieniędzy.

White Cup Near Laptop.jpg

To, na co zamierzasz przeznaczyć swoją pożyczkę jest zależne wyłącznie od ciebie, dlatego nie musisz tłumaczyć się ze swoich zamiarów, podobnie jak nie jesteś zobligowany do zabezpieczenia swojej pożyczki. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz pieniędzy w miarę szybko, ponieważ pożyczki udzielane przez tradycyjne banki są zwykle wypłacane po długim okresie oczekiwania.

..

Pożyczka przez internet

Pożyczanie pieniędzy przez internet jest łatwe, szybkie, a w dodatku bezpieczne. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo w świecie pożyczek i kredytów. Właśnie dlatego wszystkie firmy pożyczkowe, których oferty możesz znaleźć na stronie morebanker.pl objęte są nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce. Tym sposobem masz pewność, że nie padniesz ofiarą oszustwa.

..

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ

Stopa procentowa podawana w różnorodnych ofertach pożyczek jest zaledwie punktem wyjścia do właściwego, spersonalizowanego oprocentowania, które uzyskasz po przesłaniu wniosku do pożyczkodawcy. W zamian firma pożyczkowa złoży ci propozycję, skrojoną na miarę twoich potrzeb i wymagań, którą możesz zdecydować się zaakceptować.

Ze względu na powyższy system działania, MoreBanker poleca złożenie aplikacji co najmniej do trzech różnych pożyczkodawców, dzięki czemu otrzymasz kilka ofert, z których możesz dokonać wyboru. Porównując poszczególne oferty i ich koszty, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, co wypisane drobnym drukiem.

Aby porównać pożyczki nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy w dziedzinie bankowości ani biegle posługiwać się językiem finansjery. Wystarczy, że rozumiesz, czym jest RRSO. W rozwinięciu jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Określenie to jest stosowane w odniesieniu do zbioru różnorodnych kosztów, jakie ponosisz z tytułu pożyczenia pieniędzy.

RRSO wyraża się w procentach od kwoty pożyczki, w skali roku. Z kosztów zawartych w RRSO można wymienić, np. opłaty administracyjne, odsetki oraz wiele jednorazowych kosztów, między innymi:

 • Opłaty manipulacyjne;
 • Koszty sporządzenia dokumentacji;
 • Opłaty przygotowawcze;
 • Opłaty rejestracyjne.

Powyższe jednorazowe opłaty często znacznie różnią się od siebie w zależności od firmy pożyczkowej, co dodatkowo utrudnia porównanie ofert ze sobą. Z tego względu RRSO jest kluczowym narzędziem przy wyborze najbardziej korzystnej pożyczki spośród wielu dostępnych opcji. Pamiętaj o tym rozwiązaniu, ilekroć przymierzasz się do porównania pożyczek na stronie MoreBanker.

..

Błyskawiczny sposób na pożyczkę

Pożyczanie pieniędzy online jest niezwykle szybkie i proste. Cały proces przebiega błyskawicznie, nie musisz umawiać się na spotkanie z doradcą w banku. Ponadto, w przypadku pożyczek internetowych nie musisz zabezpieczać swojej pożyczki, ani tłumaczyć powodów, dla których się na nią decydujesz.

..

Dlaczego firmy pozabankowe online i banki oferują różne stopy procentowe?

counting bills in workspace.jpg

Niestety, pożyczanie pieniędzy nie odbywa się za darmo. Biorąc pożyczkę konsumencką, w banku, czy przez internet, musisz zapłacić odsetki i prowizje. Tym samym zawsze musisz oddać więcej niż pożyczyłeś. Wiele pożyczek konsumenckich dostępnych online ma wyższe oprocentowanie niż kredyty w banku. Wynika to z większego ryzyka, jakie podejmują internetowe przedsiębiorstwa pożyczając pieniądze bez pewności, że pożyczkobiorca jest w stanie spłacić ją wraz z odsetkami.

Decydując się na pożyczkę konsumencką przez internet, nie musisz zabezpieczać pożyczki, natomiast korzystając z usług banku, musisz poddać pod zastaw swoje mieszkania lub samochód. Właśnie dlatego firmy internetowe biorą na siebie zdecydowanie większe ryzyko niż tradycyjne banki, co ma odzwierciedlenie w wysokości oprocentowania.

Na dodatek, w przypadku tradycyjnej pożyczki musisz udostępnić swoje roczne rozliczenia, zaświadczenia o dochodzie i inne wymagane dokumenty, podczas gdy bank prześwietla twoje finanse. W ten sposób instytucja upewnia się, że udziela pożyczki wiarygodnej osobie, która jest w stanie spłacić dług, a więc minimalizuje ryzyko związane z pożyczeniem pieniędzy. Stopa procentowa jest zatem ściśle powiązana z ryzykiem, jakie bank lub firma pozabankowa podejmuje udzielając pożyczki.

..

KWOTA POŻYCZKI I JEJ PRZEZNACZENIE

Kwota twojej pożyczki musi być dostosowana do twoich potrzeb, dlatego kiedy decydujesz się na pożyczkę, powinieneś przede wszystkim kierować się rozsądkiem. To oznacza, że nie powinieneś pożyczać więcej niż dokładnie tyle, ile potrzebujesz. Pamiętaj, że wyższa kwota pożyczki oznacza większe miesięczne opłaty. Jeżeli brakuje ci gotówki na co dzień, mamy dla ciebie kilka przydatnych porad:

..

 • Uwolnij środki dzięki niższym rachunkom - sprawdź, czy nie przepłacasz za swój internet domowy, zastanów się nad tańszym abonamentem komórkowym. Być może jesteś w stanie zaoszczędzić na swojej subskrypcji Spotify, czy Netflixa. Wiemy, że z przyjemności najtrudniej jest zrezygnować, niemniej jednak może to znacząco poprawić twoją sytuację finansową.

..

 • Sprawdź możliwości wsparcia finansowego - coraz częściej pojawiają się programy, tworzone we współpracy z państwem lub urzędem miejski. Dzięki nim możesz ubiegać się o wsparcie finansowe czy też ulgę podczas starania się, np. o mieszkanie.

..

 • Zwróć uwagę na wydatki - czasami trudno zauważyć, z jaką łatwością przychodzi nam używanie karty płatniczej na zakupy. Na dodatek często są to rzeczy mniej potrzebne, a nawet zbędne. Spróbuj zaplanować swoje wydatki, aby nie narażać się na liczne pokusy.

..

Jeśli potrzebujesz pożyczki, skorzystaj z porównywarki MoreBanker i upewnij się, że wybierasz najtańsze rozwiązanie spośród ofert dostępnych na rynku. Dzięki licznym poradom i wskazówkom, które znajdziesz na naszej stronie, możesz poszerzyć swoją wiedzę, przez co rośnie prawdopodobieństwo dokonania właściwego wyboru. 

..

WYMAGANIA

Chcąc uzyskać pożyczkę w placówce twojego banku, przygotuj się na szczegółowe prześwietlenie twoich finansów oraz liczne pytania dotyczące przeznaczenia pożyczki. Ponadto, musisz dokonać zabezpieczenia swojej pożyczki.

Internetowe parabanki działają w inny sposób, przez co nie żądają od ciebie zabezpieczenia pożyczki, ani nie pytają o cel, na jaki zamierzasz przeznaczyć pieniądze. Istnieje jednak kilka wymagań, które musisz spełniać, jeżeli chcesz uzyskać pożyczkę online:

 • Musisz być osobą pełnoletnią, a więc mieć ukończone 18 lat;
 • Musisz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą ważnego dokumentu ze zdjęciem, np. dowodu osobistego lub paszportu;
 • Nie możesz być zarejestrowany w bazie długów (KRD, BIK);
 • Dodatkową zaletą jest stałe źródło dochodu.

..

Musisz mieć przynajmniej 18 lat (być osobą pełnoletnią), aby podpisać prawnie wiążącą umowę. Ze względu na zmienną sytuację finansową w przypadku studentów oraz młodszych ludzi, liczba dostępnych opcji jest mocno ograniczona dla osób w wieku 18-25. MoreBanker wziął to pod uwagę, umożliwiając dostosowanie wyszukiwań do wieku interesanta, dzięki czemu możesz sprawdzić wszystkie pożyczki, do których uzyskania jesteś uprawniony. Ponadto, stały dochód jest dodatkowym atutem.  

Możesz podpisać umowę na pożyczkę online bez wychodzenia z domu, jako że wszelkie formalności załatwiane są elektronicznie. Musisz tylko potwierdzić swoją tożsamość za pomocą ważnego dokumentu, np. dowodu osobistego. Następnie pracownik firmy pożyczkowej skontaktuje się z tobą w celu potwierdzenia dyspozycji. W ten sposób masz pewność, że nikt nie zaciąga pożyczki w twoim imieniu.

Stabilna sytuacja finansowa działa na twoją korzyść, a firma pozabankowa oceniająca twój wniosek z pewnością weźmie to pod uwagę. Stały dochód daje większe możliwości finansowe, przez co prawdopodobieństwo spłaty pożyczki na czas jest zdecydowanie wyższe. Możesz również uzyskać lepsze warunki pożyczki (włącznie z niższym oprocentowaniem i niższymi prowizjami), jeśli ubiegasz się o nią wspólnie z małżonkiem.

..

Pożyczka ze spłatą jednorazową

Jak sama nazwa wskazuje, jest to rozwiązanie, które umożliwia ci spłatę całego zadłużenia za pomocą jednej raty. Oznacza to, że przez cały okres trwania umowy płacisz odsetki oraz należne podatki, natomiast pożyczoną kwotę oddajesz w całości dopiero na sam koniec.

..

Czym charakteryzuje się pożyczka ze spłatą jednorazową?

Tego typu pożyczka charakteryzuje się ratami, które obejmują wyłącznie odsetki. Dopiero po upłynięciu terminu zapadalności kapitał pożyczki zostaje w całości spłacony za pośrednictwem jednej płatności.

..

POSIADASZ NEGATYWNĄ HISTORIĘ KREDYTOWĄ?

Pechowcom, którzy wylądowali w bazie długów, może być naprawdę trudno znaleźć pożyczkę. Słowo “dłużnik” towarzyszące nazwisku danej osoby drastycznie obniża jej szanse na uzyskanie pieniędzy, ponieważ większość przedsiębiorstw uznaje to za zbyt wysokie ryzyko.

Niemniej jednak, istnieją przedsiębiorstwa, które pożyczają pieniądze osobom wpisanym do bazy długów, co odbywa się przy niezwykle wysokim oprocentowaniu. Dlatego też tego typu umowy mogą mieć opłakane skutki dla pożyczkobiorców. Jeśli bierzesz kolejną pożyczkę pomimo swojej sytuacji, możesz doprowadzić swoje finanse do ruiny.

Z tego względu nie znajdziesz firm pożyczkowych, które oferują pożyczki bez BIK w zestawieniach MoreBanker. Zamiast tego zalecamy uporanie się z długami, które doprowadziły do wpisania cię na listy BIK, dzięki czemu możesz usunąć swoje nazwisko z rejestru.

..

Pożyczki online bez BIK

Dla osób zarejestrowanych w BIK uzyskanie pożyczki jest sporym wyzwaniem. Na stronie morebanker.pl nie uwzględniamy żadnego przedsiębiorstwa, które oferuje pożyczki osobom wpisanym do bazy długów. Zalecamy jednak, żeby skupić się na spłacie dotychczasowych zobowiązań, aby najpierw wydostać się z listy dłużników.

..

KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM

Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę online, musisz pamiętać, że liczne korzyści nie przychodzą za darmo. Różnorodne prowizje, odsetki i opłaty przygotowawcze są zwykle wyższe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki w banku. Bądź więc realistą w kwestii swojej sytuacji finansowej, kwoty pożyczki oraz okresu jej spłaty. Wypróbuj nasz kalkulator kredytowy, który pomoże ci oszacować miesięczne raty oraz wydatki związane z daną pożyczką.

lån penge online artikel.jpg

Zachęcamy do stworzenia budżetu dla twoich finansów, dzięki któremu możesz zyskać przegląd oszczędności, które pozostają do twojej dyspozycji pod koniec każdego miesiąca. Pamiętaj, żeby nie pożyczać więcej niż potrzebujesz. Mierz siły na zamiary w kwestii spłaty zadłużenia w danym terminie.

W dzisiejszych czasach niemal każdy może pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Nie zapomnij jednak kierować się rozsądkiem i sprawdź, czy masz odpowiednie środki, aby spłacić swoją pożyczkę na czas.

..

Najlepsza pożyczka online

Najlepsza pożyczka internetowa to taka z niskim RRSO i niskim oprocentowaniem. RRSO to wskaźnik, który określa pożyczkę jako tanią lub kosztowną. Im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka w ogólnym rozrachunku. Możesz również znaleźć tanią pożyczkę poprzez znalezienie najniższego oprocentowania.

..

Jak banki obliczają pożyczki na mieszkanie?

house pic.jpg

Banki sprawdzają różne parametry zanim podejmą decyzję o przyznaniu ci pożyczki na wymarzone mieszkanie. Między innymi, oceniają one wartość gotowości do płacenia (WTP) oraz zdolność kredytową. Oznacza to, że banki przyglądają się twojej historii finansowej i weryfikują twoje kredyty na rachunku bieżącym, dochód, czy aktualne zadłużenie. Instytucje przyglądają się tym parametrom, żeby uzyskać wgląd w twoją sytuację finansową.

Zadbane finanse pozwolą zwiększyć twoje szanse na otrzymanie kredytu. Bank zwróci również uwagę na twoją wypłacalność i na to, czy jesteś w stanie podołać bieżącym wydatkom. Z tego względy musisz udostępnić dokumenty dotyczące pensji, domowego budżetu oraz stałych wydatków. Następnie bank ocenia twoje majątek, np. oszczędności, twoje długi oraz dostępne środki. W ten sposób upewnia się, że masz pieniądze potrzebne do miesięcznej spłaty twojej pożyczki.

..

JAK DZIAŁAJĄ POŻYCZKI ONLINE?

Zanim weźmiesz byle pożyczkę, upewnij się, że wybrałeś ofertę, która najlepiej odpowiada twoim możliwościom i potrzebom. Możesz to zrobić przez porównanie szybkich pożyczek online.

Jeżeli zależy ci na jak najtańszej pożyczce, koniecznie sprawdź RRSO, które wyraża całkowity koszt zaciągnięcia pożyczki w skali roku. Warto także zwrócić uwagę na całkowity koszt pożyczki, często przedstawiany w przykładzie reprezentatywnym. Uwzględnia on opłaty i prowizje, dzięki czemu łatwo zyskujesz realny obraz kosztów. 

Złożenie wniosku o pożyczki online zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy mieć przy sobie urządzenie z dostępem do internetu oraz dowód osobisty w celu przekazania odpowiednich informacji.

..

Na początku musisz wybrać kwotę pożyczki, o jaką się starasz. Lepiej pożyczyć dokładnie tyle, ile potrzebujesz; nie więcej. Chodzi o to, żeby uniknąć dodatkowych opłat i odsetek. Im większa kwota pożyczki, tym wyższe będą naliczane odsetki. 

Kolejnym krokiem jest dopasowanie okresu spłaty. Większość firm pozabankowych pozwala na dowolny wybór, ewentualnie podając dostępny przedział. Najważniejsze, żeby wybrać okres spłaty, który najlepiej odpowiada twojej sytuacji. Nieważne, czy jest on krótki czy długi.

Dłuższy okres spłaty oznacza niższe miesięczne raty, jednak całkowita kwota do spłaty będzie wyższa niż przy krótkim okresie spłaty. Ten z kolei oznacza wyższe raty, ale mniejszą kwotę całkowitą. Chociaż pożyczka krótkoterminowa może wydawać się kuszącym rozwiązaniem, pamiętaj, aby podjąć decyzję w oparciu o swoją sytuację materialną. Nie każdy może sprostać wymaganiom krótkoterminowej pożyczki.

..

a woman and a coin.jpgPo wyborze kwoty pożyczki oraz jej okresu spłaty, wystarczy uzupełnić wniosek wymaganymi informacjami. Uzyskanie odpowiedzi od pożyczkodawcy zwykle nie trwa dłużej niż dwa dni, a krótko po podpisaniu stosownych dokumentów, możesz cieszyć się pieniędzmi.

Szykując swój wniosek o udzielenie pożyczki, musisz jeszcze pamiętać o swojej historii kredytowej. Ponieważ wielu pożyczkodawców zastrzega sobie prawo do odmowy udzielenie pożyczki osobom zadłużonym, negatywna historia w BIK może dyskwalifikować twoją aplikację. Wtedy jedynym wyjściem jest spłata zaległych zobowiązań.

Inne możliwe wymagania to chociażby wiek minimalny czy posiadanie konta osobistego w banku.

..

Zalety pożyczki online

Pożyczki online mają wiele zalet. Są przede wszystkim szybkim, łatwym i dostępnym rozwiązaniem. Możesz wykorzystać środki na dowolny cel, bez zbędnego zamartwiania się, pod warunkiem, że spłacisz pożyczkę w terminie. 


Niewątpliwym plusem pożyczania przez internet jest bogactwo ofert. Dzięki temu możesz znaleźć idealną pożyczkę dla siebie za pomocą zwykłego porównania ofert. Korzystając z porównywarki takiej jak MoreBanker, możesz to zrobić w prosty i szybki sposób.


Pewną niedogodnością może być fakt, że pożyczki online rzadko oferują osobiste wsparcie, na jakie często możesz liczyć ze strony konsultanta w placówce banku. Niektóre firmy pożyczkowe oferują poradę online, jednak nie jest to powszechna praktyka. Jeśli jest to istotny czynnik, na który zwracasz uwagę przy wyborze pożyczki, warto mieć to na uwadze. notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:

Kontynuuj bez adresu email

Regulamin