POŻYCZKA OD RĘKI

Szukasz szybkiego sposobu na pożyczkę? Sprawdź oferty, dzięki którym otrzymasz pieniądze w mgnieniu oka

- Przeczytaj więcej -POŻYCZKA OD RĘKI ONLINE - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

✔️ Właściwa pożyczka dla Ciebie

💰 Ile pieniędzy możesz pożyczyć?

⏰ Optymalny termin spłaty

⚠️ Pożyczka bez BIK

❓ Kiedy otrzymam pieniądze z pożyczki

📉 Zwróć uwagę na oprocentowanie

💻 Zalety pożyczania przez internet

..

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje dodatkowej gotówki, jednak nie zawsze łatwo ją dostać. Jest wiele powodów, dla których brak dodatkowej gotówki może być szczególnie uciążliwy. Może to być niespodziewany rachunek za prąd lub kosztowna wizyta u dentysty. Być może brakuje ci trochę pieniędzy na planowany od dawna wyjazd, a może powód jest zupełnie inny, nie ma żadnego związku z wyjazdem, czy rachunkami i po prostu potrzebujesz pieniędzy, które pozwolą ci związać koniec z końcem.

Jednym ze sposobów na szybką gotówkę jest właśnie pożyczka. Wiele spółek oferuje pożyczki, dzięki którym możesz uzyskać gotówkę niemalże od ręki po tym, jak złożysz wniosek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pożyczania pieniędzy oraz jak szybko otrzymać gotówkę, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. 

..

WŁAŚCIWA POŻYCZKA DLA CIEBIE

Szukasz pożyczki? Opcji jest naprawdę wiele. Znalezienie oferty, która odpowiada twoim potrzebom może więc wydawać się wręcz niewykonalne. W takiej sytuacji MoreBanker.pl ułatwi ci znalezienie właściwej pożyczki

counting bills in workspace.jpgWśród ofert dostępnych na rynku znajdziesz pożyczki od ręki, takie jak chwilówki oraz minipożyczki. Choć występują pod różnymi nazwami, są to praktycznie identyczne pożyczki. Niemniej jednak, zdarzają się znaczące różnice, z którymi musisz się zapoznać zanim złożysz wniosek o pożyczkę. 

Wspólnym mianownikiem dla wyżej wymienionych opcji jest to, że gwarantują ci one stosunkowo krótki czas oczekiwania na odpowiedź i zatwierdzenie wniosku. Szybkość wypłaty gotówki różni się jednak w zależności od danej firmy pożyczkowej, o czym możesz przeczytać więcej w jednym z kolejnych rozdziałów.  

Sposobem na znalezienie najlepszej oferty jest porównanie szybkich pożyczek ze sobą i sprawdzenie, która z nich jest najbardziej korzystna dla ciebie. Przy każdym rodzaju pożyczki znajdziesz kilkanaście firm pożyczkowych, które oferują ci daną kwotę. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinieneś porównać także pożyczkodawców. Tę kwestię omówimy szczegółowo w sekcji dotyczącej porównywania pożyczek. 

..

ILE PIENIĘDZY MOŻESZ POŻYCZYĆ?

Kwota, jaką możesz pożyczyć w dużym stopniu zależy od rodzaju pożyczki, jaki wybierasz. Szybkie pożyczki zazwyczaj dają możliwość pożyczenia niższych sum, np. do 1000 lub 2000 złotych. Jeżeli jesteś przekonany, że ta kwota nie wystarcza na zrealizowanie twoich planów, możesz wybrać pożyczkę, która umożliwia uzyskanie większej sumy pieniędzy.

Z zasady jeśli chcesz pożyczyć więcej pieniędzy, musisz wziąć pożyczkę konsumencką. Niektóre pożyczki z kategorii konsumenckich pozwalają ci uzyskać ponad 50 tysięcy złotych. 

Pamiętaj jednak, że więcej niekoniecznie znaczy lepiej w świecie kredytów, dlatego małe, szybkie pożyczki mogą być równie dobre, co większe pożyczki konsumenckie. Wszystko zależy głównie od tego, na co zamierzasz przeznaczyć pożyczkę. 

..

Zastanawiając się nad złożeniem wniosku o pożyczkę warto odpowiedzieć sobie nie tylko na pytanie “jak wiele mogę pożyczyć?”, ale także “jak wiele naprawdę potrzebuję?”. Pożyczenie najwyższej możliwej kwoty nie zawsze będzie dla ciebie korzystne.

polish banknotes.jpgJeżeli więc potrzebujesz 5000 złotych, powinieneś starać się o pożyczkę na 5 tysięcy. Niezależnie od tego, jakiej sumy potrzebujesz, powinieneś postępować w ten sam sposób.

Czasami wybór wyższej kwoty może zdawać się kuszący, jednak to oznacza, że poniesiesz większe koszty. Pamiętaj, że dysponujesz pożyczonymi środkami, a zatem docelowo musisz spłacić całą sumę, wraz z odsetkami. Ważne więc, żeby pożyczać tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz. W ten sposób unikniesz ewentualnych problemów związanych ze spłatą zadłużenia. Jest to kwestia ostrożności i zachowania równowagi. 

..

Jak szybko następuje wypłata gotówki?

W niektórych przypadkach pieniądze trafiają na twoje konto nawet w ciągu kilku minut od momentu akceptacji wniosku przez pożyczkodawcę. Dokładny czas zależy więc od firmy pożyczkowej i rodzaju pożyczki, który wybierasz.

Czy MoreBanker udzieli mi pożyczki?

Strona MoreBanker.pl służy wyłącznie jako komparator, mający na celu pomoc w podjęciu decyzji kredytowej użytkownikom. Uzyskanie pożyczki bezpośrednio od MoreBanker jest zatem niemożliwe.

Czy mogę wziąć kilka pożyczek na raz?

To zależy od pożyczkodawcy, jednak większość firm pozabankowych oraz banków nie pozwala na kolejną pożyczkę dopóki nie spłacisz aktualnej.

..

OPTYMALNY TERMIN SPŁATY

Kiedy już zdecydujesz, ile zamierzasz pożyczyć, kolejnym krokiem jest dopasowanie okresu spłaty pożyczki. Wyznaczony dzień, w którym musisz spłacić ostatnią część swojego zadłużenia to tzw. termin zapadalności

Firmy pożyczkowe proponują zróżnicowane opcje dotyczące czasu spłaty. Niektóre liczone w dniach i tygodniach, inne w miesiącach, a czasem i w latach. Zdarza się, że to pożyczkodawca narzuca termin spłaty twojej pożyczki, jednak w większości przypadków, decyzja w tej sprawie należy do ciebie. 

Gdy rozpoczynasz aplikację o pożyczkę, długi okres spłaty często wydaje się wymarzonym rozwiązaniem. To oznacza, że płacisz niższe miesięczne raty i nie musisz martwić się natychmiastową spłatą długu. Z drugiej strony, wiąże się to z podwyższoną całkowitą kwotą do spłaty.

Hourglass.jpgWybierając krótszy okres spłaty twoja miesięczna rata będzie znacznie wyższa, ale dzięki temu całkowita kwota do spłaty jest stosunkowo niska. Dlatego też szybka spłata długu może stanowić ogromną zaletę, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić dodatkowych kosztów. 

Zanim jednak rzucisz się na szybką pożyczkę z krótkim okresem spłaty, upewnij się, że możesz sobie na to pozwolić. Jeśli zatem twoja sytuacja finansowa nie wygląda najlepiej, wysokie miesięczne raty mogą ją dodatkowo pogorszyć. W takich okolicznościach pożyczka z dłuższym czasem spłaty sprawdza się znacznie lepiej. Jednocześnie uważaj, żeby nie przeholować z długością okresu spłaty. Nie chcesz przecież tkwić w długach latami. 

Jeśli masz środki potrzebne do spłaty pożyczki przed upłynięciem terminu zapadalności, warto skorzystać z tej opcji. Upewnij się przed tym, że twój pożyczkodawca wyraża na to zgodę. W ten sposób możesz uniknąć kilku dodatkowych rat i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

..

Pożyczka od ręki - kto może ubiegać się o pożyczkę?

Każdy pożyczkodawca stawia określone wymagania wobec potencjalnych pożyczkobiorców. Firmy pożyczkowe podchodzą do tego mniej lub bardziej rygorystycznie. Istnieje szereg wymogów narzucanych “odgórnie”, identycznych dla każdej firmy pożyczkowej operującej online (np. wymóg posiadania konta w banku). 

Podstawowym warunkiem każdej pożyczki jest wiek pożyczkobiorcy. Absolutnym minimum jest ukończenie 18. roku życia, co umożliwia zawieranie prawnie wiążącej umowy. Wiele firm pożyczkowych ustala minimalny wiek pożyczającego wyżej, dlatego nie łatwo znaleźć pożyczkę osobom poniżej 21 roku życia. Ostrożność pożyczkodawców wynika z ryzyka, z jakim wiąże się pożyczaniem młodym ludziom, którzy na ogół mają niski lub niestabilny dochód i słabą zdolność kredytową. 

..

Innym, często spotykanym wymaganiem, jest posiadanie stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski. Nierzadko firmy pożyczkowe wymagają wręcz posiadania polskiego obywatelstwa i w ten sposób zabezpieczają swoje interesy. Zmniejszają bowiem ryzyko zagranicznych pożyczkobiorców, którzy zaciągają pożyczkę i nigdy jej nie spłacają, ponieważ wcześniej opuszczają kraj. 

To tylko niektóre z wymagań, jakie możesz napotkać przy składaniu wniosku o pożyczkę. Jeśli chcesz uzyskać więcej konkretnych informacji, przyjrzyj się firmie pożyczkowej lub pożyczce, którą jesteś zainteresowany.

..

POŻYCZKA BEZ BIK

Większość pożyczkodawców zastrzega sobie prawo do odmowy udzielenia pożyczki w przypadku negatywnej historii kredytowej w BIK lub innym rejestrze kredytowym. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, gromadzi i udostępnia dane na temat twoich działań kredytowych. W sytuacji, kiedy posiadasz nieuregulowane długi lub opóźnienia w spłacie, BIK rejestruje to jako negatywne informacje na twój temat.

Jeżeli posiadasz negatywny status w BIK, twoje możliwości są ograniczone, ponieważ stosunkowo niewiele firm oferuje pożyczki dla zadłużonych lub pożyczki bez BIK. Swój status w bazach BIK możesz sprawdzić tutaj.

..

Najlepszym sposobem na pozytywny status BIK jest dotrzymywanie terminów. Tak długo, jak spłacasz swoje zobowiązania na czas, nie musisz martwić się BIK-iem. Nawet jeśli powinie ci się noga i otrzymasz status dłużnika, masz szansę wydostać się z tarapatów. Wystarczy, że oddasz pożyczone niegdyś pieniądze. W efekcie będzie mógł ponownie cieszyć się nieograniczonym wyborem ofert. 

Powodem, dla którego pożyczkodawcy niechętnie spoglądają w kierunku osób zadłużonych jest podwyższone ryzyko. Jeśli ktoś miał w przeszłości problemy ze spłatą na czas, istnieje spore prawdopodobieństwo, że sytuacja się powtórzy, a wierzyciele mogą na tym stracić. Firmy pożyczkowe odmawiają więc udzielania pożyczek dłużnikom w trosce o własny interes. 

..

Jak otrzymać pożyczkę od ręki online?Man Using Laptop.jpg

Kiedy już wiesz, ile i na jak długo chcesz pożyczyć, możesz zacząć wypełniać wniosek o pożyczkę online. Różnice w aplikacji między poszczególnymi przedsiębiorstwami są niewielkie. Zwykle wybierasz kwotę oraz okres spłaty, po czym uzupełniasz formularz, w którym pożyczkodawcy wymagają informacji na twój temat, np. miejsca zamieszkania, numer telefonu, itp.

Następnie musisz wyrazić zgodę na przeprowadzenie oceny twojej zdolności kredytowej. W przypadku pomyślnego rozpatrzenia wniosku, kolejnym krokiem będzie propozycja umowy pożyczkowej, którą musisz podpisać. Od zatwierdzenia umowy do wypłaty środków droga jest już naprawdę krótka. 

Opisany przez nas proces w rzeczywistości może wyglądać inaczej, dlatego bardzo istotne, żeby sprawdzić lub skontaktować się z wybranym pożyczkodawcą w celu potwierdzenia przebiegu aplikacji i uzyskania dodatkowych informacji

..

KIEDY OTRZYMAM PIENIĄDZE Z POŻYCZKI?

Prawdopodobnie jest to kwestia, którą klienci są najbardziej zainteresowani. Pożyczka od ręki, a więc, np. chwilówka, minipożyczka lub mniejsza pożyczka konsumencka to zwykle kwestia raczej minut lub godzin niż dni, zanim pieniądze trafią na twoje konto. Część pożyczkodawców deklaruje nawet wypłatę środków do 2 dni roboczych. Podobnie, niektórzy wysyłają pieniądze zaraz po podpisaniu umowy, jeszcze tego samego dnia. 

Zalet szybkiej wypłaty pieniędzy jest naprawdę wiele. Między innymi, pozwala ci to pokryć nagłe, niespodziewane wydatki. Na dodatek masz szansę zrealizować długo wyczekiwane plany lub spontaniczne zachcianki. Możesz bez żadnego problemu uregulować rachunki, kupić nowy rower górski lub przeprowadzić remont kuchni.

Decydując się na szybką pożyczkę online, nie musisz dłużej martwić się brakiem pieniędzy, ani czekać tygodniami na gotówkę. Oczekiwanie na pieniądze, podobnie jak w przypadku składania wniosku o pożyczkę, to bezbolesny i, co najważniejsze, niebywale krótki proces

..

Na co przeznaczyć pożyczone pieniądze?

Jedną z największych zalet pożyczania przez internet jest brak konieczności tłumaczenia się komukolwiek ze swoich zamiarów. Tak długo, jak spłacasz swoją pożyczkę na czas, większość pożyczkodawców w ogóle nie ingeruje w powody, dla których się na nią decydujesz. Możesz więc wydać pożyczone pieniądze na dowolny cel bez zbędnego poczucia winy, pod warunkiem, że zdołasz oddać je w terminie. 

Możliwości co do przeznaczenia pożyczonych pieniędzy jest prawie tyle samo, co pożyczających osób. Możesz choćby kupić nową pralkę, bo stara właśnie się zepsuła. W takiej sytuacji pożyczka od ręki online sprawdza się wręcz idealnie. Jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nowym sprzętem, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienność. Problemy z pralką, lodówką, czy zmywarką, bez dwóch zdań, znacząco wpływają na dziennie podejmowane prace, przez co ich szybkie rozwiązanie jest tak pożądane. 

Równie dobrze możesz przeznaczyć pożyczkę na podróże. Być może od lat marzysz, by zabrać całą swoją rodzinę na zagraniczne wakacje, ale pieniądze (a raczej ich brak) zawsze stawały na drodze. Także w takiej sytuacji szybka pożyczka może się przydać. Dzięki niej nie tylko spełnisz swoje marzenia, ale również zapewnisz niezapomniane przeżycia swoim bliskim.

Niezależnie od tego, czy wolisz przeznaczyć pożyczkę na coś, czego pilnie potrzebujesz lub planowałeś latami, czy na (nie)zbędne zachcianki, na przykład nowe ubrania czy samochód, upewnij się, że jesteś w stanie spłacić pożyczkę na czas. Nie chcesz przecież, żeby pewne przyjemności odbijały ci się czkawką latami.

..

ZWRÓĆ UWAGĘ NA OPROCENTOWANIE

Zanim weźmiesz pożyczkę, powinieneś zwrócić uwagę na oprocentowanie. Wysokość oprocentowania, nazywanego także stopą procentową, określa koszty pożyczania każdego miesiąca w postaci odsetek. Jest to niejako cena pożyczki. Oprocentowanie to inaczej procent wartości pożyczki, który musisz oddać pożyczkodawcy jako dodatek do nominalnej kwoty pożyczki. 

graphs and diagrams.jpgOprocentowanie może być zgoła różne, w zależności od wierzyciela oraz jego ofert, dlatego zawsze musisz zwracać na nie szczególną uwagę. Jeśli zależy ci na taniej pożyczce, szukaj ofert z niskim oprocentowaniem. W ten sposób masz pewność, że nie przepłacasz. 

Na ogół wyróżniamy dwa rodzaje oprocentowania: stałe i zmienne. W przypadku szybkich pożyczek częściej występuje oprocentowanie zmienne, jednak stała wartość oprocentowania również nie jest rzadkością. Obie formy mają swoje wady i zalety, które pokrótce omawiamy poniżej. 

..

Stałe oprocentowanie oznacza niezmienną wysokość stopy procentowej na czas trwania umowy. Innymi słowy, płacisz taką samą kwotę w odsetkach każdego miesiąca, w oparciu o oprocentowanie ustalone w twojej umowie. Sporą zaletą jest stabilność tego rozwiązania, bo nie musisz się obawiać nagłego skoku oprocentowania. Z drugiej strony nie masz szans skorzystać z niższego oprocentowania.

Oprocentowanie zmiennie, jak sama nazwa wskazuje, zmienia się na przestrzeni okresu spłaty. W praktyce oznacza to, że każdego miesiąca możesz płacić inną kwotę w odsetkach, a oprocentowanie odzwierciedla zmiany na rynku. Gdy rynkowa stopa procentowa spada, możesz cieszyć się niższymi odsetkami, natomiast kiedy rośnie, podobnie dzieje się z oprocentowaniem twojej pożyczki.

Zmienne oprocentowanie oznacza zatem dużą niepewność. Firmy pożyczkowe, które korzystają z tego rozwiązania, często narzucają dolny i górny limit, aby uniknąć diametralnych skoków wartości. Tak więc przy oprocentowaniu zmiennym, pomimo ustalonych limitów, musisz liczyć się z jego nieprzewidywalnością. 

Do ciebie należy decyzja, które oprocentowanie wybierzesz. Niektórzy cenią sobie bezpieczeństwo oraz stabilność, które oferuje oprocentowanie stałe, dlatego wolą zapłacić więcej. Dla innych możliwość skorzystania z rynkowych fluktuacji jest na tyle kusząca, że wybierają oprocentowanie zmienne. 

..

Porównanie szybkich pożyczek

Wielokrotnie wspominaliśmy, że porównując ze sobą różne oferty zwiększasz swoje szanse na znalezienie najtańszej pożyczki. Ponadto, możesz lepiej dopasować wybraną pożyczkę do swoich potrzeb i wymagań. Pożyczki możesz porównać na różne sposoby, pod kątem różnych czynników, takich jak oprocentowanie, kwota pożyczki lub okres spłaty. Najlepiej jednak skupić się na RRSO.

Vintage Balance Scale.jpgRRSO to skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jest to całkowity koszt pożyczki, wyrażony w procentach, w skali roku. Zgodnie z prawem, wartość RRSO musi być wyraźnie zaprezentowana w ofercie kredytowej, dlatego banki i firmy pożyczkowe mają obowiązek umieszczenia RRSO przy każdej pożyczce. RRSO jest najprostszym sposobem na porównanie różnych ofert ze sobą. 

W przeciwieństwie do oprocentowania, na RRSO możesz śmiało polegać. Jeśli wybierzesz pożyczkę z najniższym oprocentowaniem, niekoniecznie zdecydowałeś się na najtańszą pożyczkę. Za niską stopą procentową mogą kryć się wysokie prowizje, opłaty początkowe oraz administracyjne.

Pożyczka w rzeczywistości będzie więc droga, a jej RRSO wysokie. Kierując się wartością RRSO znajdziesz najtańszą pożyczkę. 

Chociaż RRSO jest kluczowym aspektem przy porównywaniu pożyczek, nie zapominaj o pozostałych czynnikach. Okres spłaty czy kwota pożyczki również powinny być dopasowane do twoich potrzeb. Idealnym połączeniem jest pożyczka z niskim RRSO oraz kwotą i czasem spłaty dostosowanymi do twojej sytuacji.

..

ZALETY POŻYCZANIA PRZEZ INTERNET

Pożyczanie przez internet oferuje liczne korzyści, których nie sposób znaleźć decydując się na kredyt w banku. Korzystając z usług banku musisz przygotować obszerną dokumentację i sporo informacji na swój temat. Czasami musisz nawet dokonać zabezpieczenia pożyczki poprzez zastaw, a cały proces udzielania pożyczki trwa zdecydowanie dłużej niż przez internet.

Dzięki pożyczce online nie musisz się martwić żadną z tych spraw. Zazwyczaj musisz podać tylko podstawowe informacje na swój temat, podobnie w kwestii wymaganych dokumentów. Dodatkowo, nie ma potrzeby zabezpieczania pożyczki, a proces aplikacji jest prosty i szybki. Zdarza się, że pieniądze trafiają do ciebie jeszcze tego samego dnia po zawarciu umowy - coś, co w banku jest praktycznie niemożliwe. 

..

surfing internet on tablet near open laptop.jpgPożyczanie przez internet nie każdego przekonuje. Dla wielu nie jest to wystarczająco bezpieczny proces, mimo, że w praktyce bankowość internetowa jest lepiej zabezpieczona niż tradycyjna. Sposób przetwarzania twoich danych osobowych oraz towarzyszące mu zabezpieczenia gwarantują poufność. 

Firmy pożyczkowe, świadome obaw klientów, dokładają wszelkich starań, aby wszystkie informacje były przetwarzane w sposób tajny i bezpieczny. Potencjalny wyciek lub naruszenie bezpieczeństwa mogłyby mieć nieprawdopodobnie negatywny wydźwięk, dlatego jest to szczególnie ważna kwestia. 

..

Pożyczaj rozważnie

Pamiętaj, że niezależnie od pożyczkodawcy i oferty, którą wybierasz, powinieneś kierować się rozsądkiem. Tylko w taki sposób skorzystasz na pożyczaniu pieniędzy i nie odczujesz negatywnych skutków. 

Rozsądne zarządzanie oznacza choćby właściwe oszacowanie swoich możliwości. Tak więc unikaj pożyczania więcej niż naprawdę potrzebujesz, a okres spłaty dostosuj do swoich aktualnych możliwości. Nade wszystko, upewnij się, że spłacasz pożyczkę na czas, co pozwoli uniknąć ci ewentualnego wpisu do rejestru dłużników w BIK. 

Nie ma co obawiać się pożyczania, większość osób, które decydują się na taki krok, wynosi z tego same pozytywne odczucia. Ci, którym pożyczanie nie kojarzy się najlepiej, często przyznają, że sami to na siebie ściągnęli. Pożyczka może więc być niezwykle korzystną opcją, pod warunkiem, że wiesz, jak się za to zabrać.notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:

Kontynuuj bez adresu email

Regulamin