POŻYCZKA BEZ OPROCENTOWANIA

Specjalnie dla ciebie zebraliśmy wszystkie nieoprocentowane pożyczki, z których możesz wybrać tę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom

- Przeczytaj więcej -
splash
SolCredit PL
Kwota pożyczki
Okres spłaty
RRSO
Czas odpowiedzi

Rewelacyjna 10 / 10

100 - 5.000 zł
91 - 120 dni
0-526%
5 minut
Szybkie pożyczki online
Odpowiedź na wniosek nawet w 5 minut
Zero ukrytych kosztów
WNIOSEK
Reprezentatywny przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 99.98% przy założeniach: kwota pożyczki 2000zł; termin spłaty wynosi 91 dni; opłaty i odsetki 374,80zł; całkowita suma do zwrotu wynosi 2374,80zł. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku.
Dlatego możesz bezpiecznie korzystać z Morebanker.pl

W Morebanker.pl dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci doskonały przegląd opcji kredytowych. Poszczególne pożyczki klasyfikujemy według takich czynników, jak popularność, warunki pożyczki i nasza prowizja. Otrzymujemy wynagrodzenie za wysyłanie klientów do partnerów.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O POŻYCZCE BEZ OPROCENTOWANIA

❓ Stopa procentowa - co to jest?

🔔 Zanim podpiszesz umowę

⚖️ Pożyczka bez oprocentowania i jej koszty

💻 Pożyczki bez oprocentowania online: zalety

⚡️ Błyskawiczna odpowiedź i szybka wypłata gotówki

🏋️‍♀️ Pożyczka bez oprocentowania online: wady

📊 Zaplanuj swój budżet

👩🏼‍💻 Sprawdź swoje możliwości zanim weźmiesz pożyczkę

🔍 Znajdź nowe pożyczki bez oprocentowania za pomocą naszej wyszukiwarki


Pożyczka bez oprocentowania

gold piggy.jpgNieoprocentowana pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, nie posiada oprocentowania na pożyczonej kwocie, czym różni się od innych form pożyczek. Innymi słowy, biorąc pożyczkę bez oprocentowania, nie musisz płacić odsetek, tak więc z perspektywy pożyczkobiorcy korzystasz z tańszej alternatywy.

Jednak czy pożyczka bez oprocentowania to zawsze dobre rozwiązanie? I dlaczego firmy dobrowolnie oferują pożyczkę bez żądania dodatkowych odsetek? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.

..

Wiele osób poszukuje nieoprocentowanych pożyczek, ponieważ wydaje im się, że jest to dobre i bardzo tanie rozwiązanie. Niestety, nie jest to takie proste, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Istnieje bowiem wiele zagadnień, o których powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz wziąć pożyczkę bez oprocentowania.

Wiele firm pożyczkowych oferuje swoim klientom nieoprocentowane pożyczki, jednak trzeba pamiętać, żę tego typu oferty często kryją za sobą dodatkowe koszty. Więcej na temat tych kosztów oraz innych wątków związanych z pożyczką bez oprocentowania możesz przeczytać na tej stronie, gdzie zgromadziliśmy wszystko, o czym musisz wiedzieć.

..

Czym jest nieoprocentowana pożyczka?

Pożyczka bez oprocentowania to rodzaj pożyczki, w której nie musisz płacić odsetek przez dany okres czasu. Często tego typu pożyczki mają krótki okres spłaty, na przykład 14, 30 lub 60 dni.

..

STOPA PROCENTOWA - CO TO JEST?

graphs and diagrams.jpgZanim zdecydujesz się na pożyczkę bez oprocentowania, warto sprawdzić, z czym tak naprawdę wiąże się taki rodzaj pożyczki oraz jaki wpływ może ona mieć na twoje finanse. Aby całkowicie zrozumieć, na czym polega nieoprocentowany kredyt, musisz koniecznie wiedzieć, czym jest stopa procentowa, a więc rzeczone oprocentowanie.

Stopa procentowa to stały element umowy kredytowej, który determinuje jeden z kosztów wzięcia pożyczki - odsetki - bez względu na jej rodzaj. W skrócie można ją określić jako procent kwoty pożyczki, jaki pożyczkobiorca musi zapłacić wierzycielowi.

Oprocentowanie można również opisać jako opłatę za możliwość korzystania z pożyczonego kapitału. Dzięki temu masz dostęp do pieniędzy na twoim koncie przez cały okres trwania umowy kredytowej. Pożyczka bez oprocentowania jest zatem rodzajem pożyczki pozbawionym wyżej opisanej opłaty, co automatycznie zmniejsza koszty, jakie ponosisz z tytułu pożyczki. Z tego względu nieoprocentowana pożyczka stanowi korzystne, tanie rozwiązanie dla wielu osób, dlatego też większość ludzi zainteresowanych kredytem poszukuje tego typu ofert.

Niemniej jednak, darmowe pożyczki - z oprocentowaniem, czy bez - to wyjątkowo rzadkie przypadki w świecie kredytów. Często darmowe pożyczki zawierają dodatkowe koszty, na które należy zwrócić uwagę zanim zdecydujesz się podpisać umowę, która na pierwszy rzut oka wydaje się najtańsza.

..

Na czym polega pożyczka bez oprocentowania?

Pożyczka może być “wolna” od oprocentowania w znaczeniu oferty przygotowanej przez firmę pożyczkową, która proponuje kredyt bez konieczności płacenia odsetek przez określony okres czasu (zwykle 30-60 dni). W ten sposób otrzymujesz “darmową” pożyczkę. Jeżeli spłacisz swoje zobowiązanie w terminie zawartym w umowie, nie ponosisz kosztów związanych z oprocentowaniem.

..

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ

stamp.jpgJak już wspominaliśmy, jest kilka czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy o nieoprocentowaną pożyczkę. Dotyczy to zwłaszcza kosztów związanych z pożyczką, mimo tego, że reklamowana jest ona jako “darmowa” ze względu na brak oprocentowania.

Z pewnością trafiłeś kiedyś na oferty firm pozabankowych, których kuszące propozycje zachęcały do wolnej od oprocentowania pożyczki na 500 lub 1000 złotych. Prawdopodobnie widziałeś również pożyczki oferujące określony okres bez oprocentowania - czasami tylko 60 dni, a niekiedy nawet 12 miesięcy.

Wiele osób żyje w przekonaniu, że pożyczki bez oprocentowania są całkowicie darmowe i oznaczają, że w praktyce musisz spłacić wyłącznie pożyczoną kwotę. Chociaż pożyczka ta jest wolna od oprocentowania, nie oznacza to zarazem, że jest wolna od wszelkich kosztów, jakie mogą towarzyszyć pożyczaniu pieniędzy. Jest to kluczowy aspekt, który powinieneś rozważyć zanim podpiszesz umowę kredytową.

Równie ważne jest, abyś przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowił się dobrze nad tym, czego naprawdę potrzebujesz - zarówno w kwestii pożyczanej sumy, jak i długości okresu spłaty. W przeciwnym razie możesz znaleźć się w bardzo niekorzystnej sytuacji, w której spłacasz pożyczkę niedopasowaną do twojej sytuacji.

..

Wybierz odpowiedni okres spłaty

Zazwyczaj pożyczanie pieniędzy na krótki okres czasu jest tańszym rozwiązaniem. Z reguły możesz pożyczyć “za darmo” wybierając okres spłaty zadłużenia do 30 dni. Spośród ofert dostępnych na rynku możesz wybrać okres od 7 dni aż do 120 miesięcy, a zatem wybór zależy głównie od ciebie i tego, jak szybko chciałbyś zrzucić z siebie ciężar zadłużenia.

..

POŻYCZKI BEZ OPROCENTOWANIA I JEJ KOSZTY

Bez względu na to, czy pożyczka jest oprocentowana czy nie, często pojawiają się inne koszty związane z jej podjęciem. Jednym z przykładów jest podniesienie przez pożyczkodawców opłat początkowych oraz administracyjnych. To może sprawić, że pożyczka bez oprocentowania, którą wybrałeś lub nad której wyborem się zastanawiasz, nie jest tak tania, jak początkowo mogło ci się wydawać.

Właśnie w taki sposób, poprzez podniesienie poszczególnych opłat, firmy pożyczkowe zarabiają pieniądze, dlatego tak ważne jest być świadomym kosztów pożyczki bez oprocentowania.

Najważniejsze to znaleźć pożyczkę, która najlepiej odpowiada tobie i oferuje najkorzystniejsze warunki, dlatego musisz dokładnie przyjrzeć się różnym kosztom i opłatom, które mogą być naliczane przy konkretnej pożyczce.

..

POŻYCZKI BEZ OPROCENTOWANIA ONLINE: ZALETY

Pożyczając pieniądze online zawsze znajdą się plusy i minusy tego rozwiązania. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku pożyczki bez oprocentowania. Warto rozważyć wszystkie “za i przeciw” zanim zdecydujesz się wziąć kredyt tak, abyś był w stu procentach przekonany do swojego wyboru.

Największą zaletą pożyczki bez oprocentowania jest oczywiście brak konieczności płacenia odsetek. Tym samym nie ponosisz kosztów, które zwykle musiałbyś płacić każdego miesiąca w zamian, dlatego też taka opcja jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na ekspresowej i taniej pożyczce online. 

Happy businessman.jpgMając świadomość poszczególnych kosztów związanych z nieoprocentowaną pożyczką, możesz doświadczyć korzyści płynących z tego rozwiązania.

Wielu wierzycieli oferuje także stosunkowo krótki okres spłaty, co może być wygodne dla osób, które chcą uregulować swój dług szybko i mieć tę kwestię z głowy. Jednocześnie możesz wtedy rozważyć kolejną pożyczkę w przypadku, gdy potrzebujesz pieniędzy ze względu na nagłe okoliczności lub gdy twoja wypłata okazuje się nie wystarczać.

..

Standardowa wysokość oprocentowania

Trudno określić standardową wysokość oprocentowania, ponieważ stopy procentowe różnią się od siebie w zależności od oferty. Jeżeli decydujesz się na tradycyjną pożyczkę w banku, stopa procentowa będzie nieco niższa niż w razie pożyczki online. Oprocentowanie na pożyczkach, które znajdziesz na naszej stronie zaczyna się od 5%.

..

BŁYSKAWICZNA ODPOWIEDŹ I SZYBKA WYPŁATA GOTÓWKI

Brak odsetek to nie wszystko. Biorąc pożyczkę bez oprocentowania często masz zagwarantowaną szybką wypłatę gotówki. Jeśli decydujesz się pożyczyć pieniądze przez internet możesz spodziewać się ich na swoim koncie niemal od razu.

To oznacza, że pieniądze trafiają do twojej dyspozycji zaledwie w ciągu kilku dni, a nawet godzin. Jeżeli niezwłocznie potrzebujesz pieniędzy, pożyczka przez internet jest tym bardziej korzystną opcją.

handing in moeny.jpgKolejną zaletą internetowej pożyczki bez oprocentowania jest błyskawiczna odpowiedź na wniosek oraz wszelkie związane z nim pytania. Jeśli musisz umówić wizytę w banku lub skontaktować się z doradcą, prosząc o spotkanie, możesz zwyczajnie zniechęcić się do całego przedsięwzięcia. Pożyczka online ułatwia życie klientów w tym zakresie. Z pewnością warto więc zastanowić się nad wzięciem nieoprocentowanej pożyczki przez internet.

Podstawą pożyczki przez internet jest brak konieczności zabezpieczenia pieniędzy, dzięki czemu sam proces udzielania pożyczki staje się łatwiejszy. Dodatkowo nikt nie prowadzi dochodzenia w sprawie celu, na jaki pożyczasz gotówkę.

..

Jak szybko mogę otrzymać gotówkę?

Pieniądze z pożyczki zasadniczo trafiają na twoje konto dosyć szybko. Czas odpowiedzi na wniosek klienta zwykle wynosi od kilka minut do godziny. Z kolei pieniędzy na koncie możesz oczekiwać po upływie 1-2 dni po zatwierdzeniu wniosku o pożyczkę.

..

Jak działa oprocentowanie na pożyczce?

Kiedy decydujesz się na pożyczkę - czy to w banku, czy przez internet - oprocentowanie jest niemal nieuniknione. Płacisz odsetki stronie pożyczającej, ponieważ rezygnuje ona z roli konsumenta. Innymi słowy, firma pozabankowa lub bank nie mogą wydawać pieniędzy, które oddają tobie w ramach pożyczki. Jednocześnie nie mogą tych pieniędzy udostępnić innym pożyczkobiorcą w czasie, gdy obowiązuje zawarta między stronami umowa kredytowa.

Odsetki płacisz więc aż do terminu zapadalności (przez cały okres spłaty) jako pewnego rodzaju rekompensatę. Wysokość odsetek będzie się zmieniać w zależności od rodzaju pożyczki oraz przedsiębiorstwa udzielającego pożyczki.

..

POŻYCZKI BEZ OPROCENTOWANIA ONLINE: WADY

Hurtig2.jpgSkoro omówiliśmy już zalety nieoprocentowanej pożyczki, czas porozmawiać o wadach, jakie to rozwiązanie posiada. W niektórych sytuacjach pożyczki bez oprocentowania mogą wydawać się zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż są w rzeczywistości, ponieważ zwalniają z obowiązku płacenia odsetek. Właśnie tutaj mankamenty takiej pożyczki odgrywają szczególną rolę.

Jak już wspominaliśmy, pożyczka bez oprocentowania niesie za sobą konkretne koszty i to właśnie one są powodem, dla którego wymieniamy jej wady. Jeśli nie jesteś świadomy różnych kosztów oraz opłat nieoprocentowanej pożyczki, możesz błędnie założyć, że jest ona darmowa.

..

Przede wszystkim powinieneś dokładnie rozważyć dostępne opcje zanim podejmiesz decyzję o wzięciu pożyczki online. Jeżeli sprawdzisz alternatywne możliwości oraz dowiesz się, jakie konsekwencje może mieć dla ciebie pożyczka bez oprocentowania, możesz znacząco ograniczyć minusy tego rozwiązania.

W większości przypadków, pożyczając pieniądze, powinieneś stworzyć szczegółowe zestawienie twoich finansów i przygotować dokładny budżet na spłatę pożyczki, aby uniknąć sytuacji, w której nie masz z czego spłacać swoich zobowiązań.

Naturalnie, biorąc pożyczkę bez oprocentowania, powinieneś postępować tak samo. Nie ulegaj złudzeniu, że jest to darmowa pożyczka. W przeciwnym razie możesz doświadczyć przykrej niespodzianki.

..

Przygotuj budżet, nawet jeśli nie musisz płacić odsetek

Zanim zdecydujesz się na nieoprocentowaną pożyczkę i podpiszesz umowę, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Przygotowanie budżetu na spłatę pożyczki może stanowić naprawdę przydatną poradę. Dzięki temu możesz stworzyć przejrzysty i realistyczny obraz swoich zarobków oraz wydatków.

Budżet to również pomocne narzędzie przy określeniu możliwości, jakimi dysponujesz każdego miesiąca, które pozwoli uniknąć ci niepożądanych sytuacji podczas spłaty nieoprocentowanej pożyczki.

Ważne, żebyś pilnował swojego budżetu zanim podejmiesz pożyczkę bez oprocentowania, dzięki czemu możesz szybko uzyskać wgląd w miesięczne fundusze, którymi dysponujesz.

..

Jak stworzyć budżet?

W dużym uproszczeniu, stworzenie budżetu polega na zestawieniu ze sobą przychodów oraz wydatków. Możesz znaleźć wiele wzorów oraz szablonów dotyczących sposobu przygotowania budżetu w sieci. Jest to dobry punkt wyjścia dla wszystkich, którzy przymierzają się do wzięcia pożyczki.

..

Budżet, twój przyjaciel

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z pożyczeniem pieniędzy jest umiejętność spłaty zadłużenia w terminie zawartym w umowie kredytowej. Wszystko po to, abyś nie znalazł się w sytuacji bez wyjścia, z ogromnym długiem, którego nie jesteś w stanie spłacić. Budżet pomaga zatem śledzić twoje zarobki i wydatki, dzięki czemu masz pewność, że spłacisz pożyczkę na czas.  

Być może uwzględnienie wszystkich wydatków oraz przychodów w miesiącu wydaje się zadaniem niemożliwym do zrealizowania, np. kiedy posiadasz dużą rodzinę i trudno upilnować wszystkie rachunki oraz koszty. To wcale nie musi być jednak takie trudne.

Większość ludzi spośród tych, którzy wyprowadzili się z domu rodzinnego lub mieszkali poza domem przez kilka lat, posiada doświadczenie w prowadzeniu budżetu, czasami nawet nie będąc tego świadomym. Nie jest to zatem tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

..

ZAPLANUJ SWÓJ BUDŻET

bills and calculations.jpgTak naprawdę nie istnieją żadne zasady, co do tworzenia budżetu. Nie sposób znaleźć właściwy, czy też zły sposób na zrobienie tego, a więc tylko od ciebie zależy, jak zechcesz go przygotować. Na początku może ci się wydawać, że jest to zadanie z kategorii niemożliwych do wykonania, jednak szybko przekonasz się, że jest to całkiem proste.

Kiedy uda ci się określić swoje miesięczne dochody oraz wydatki, wystarczy odjąć wszystko to, co wydajesz od tego, co zarabiasz. W ten sposób błyskawicznie będziesz w stanie określić możliwości, jakimi dysponujesz.

Tym sposobem możesz także błyskawicznie sprawdzić, czy pożyczka bez oprocentowania jest właściwym rozwiązaniem w twoim przypadku i ewentualnie podjąć decyzję z czystym sumieniem.

..

Najtańsza pożyczka

Masz wątpliwości dotyczące tego jak znaleźć najtańszą pożyczkę na rynku? Jesteś we właściwym miejscu. Naszym zadaniem w MoreBanker jest pokazać ci pełny przegląd dostępnych pożyczek tak, aby ułatwić ci znalezienie tej najtańszej. Skorzystaj z naszej strony, gdzie stworzone przez nas kryteria wyszukiwania pomogą ci znaleźć pożyczkę najlepiej odpowiadającą twoim wymaganiom.

..

Zachowaj rozsądek pożyczając bez oprocentowania

Tworząc budżet musisz szczerze odpowiedzieć sobie na pytania, w jakiej kondycji są twoje fundusze. Ilość dostępnych środków znacznie różni się z osoby na osobę, a w każdym społeczeństwie znajdzie się ktoś, kto ma więcej od innych.

Aby uzyskać rzeczywisty obraz twojej sytuacji, musisz podejść do tworzenia budżetu racjonalnie. Nadrzędnym celem powinna być dla ciebie spłata pożyczki w terminie.

Łatwo jest ulec pokusie pożyczki wolnej od oprocentowania nawet przez 60 dni lub minipożyczki bez odsetek, które niektórzy pożyczkodawcy tak chętnie reklamują. Bez odpowiedniego przygotowania oraz rzetelnego zestawienia swoich funduszy może to być zbyt ryzykowne.

Najgorszy możliwy scenariusz zakłada, że nie będziesz w stanie spłacić pożyczonej kwoty na czas. W ten sposób możesz błyskawicznie popaść w długi, z których niezwykle trudno się wydostać. Właśnie dlatego tak istotne jest stworzenie przemyślanego budżetu zanim podejmiesz wiążące decyzje.

Przygotowanie budżetu jest zatem niezwykle ważne, niezależnie od tego, czy pożyczasz za darmo w ramach oferty promocyjnej dla nowych klientów, czy decydujesz się na pożyczkę bez oprocentowania.

..

Oprocentowanie na pożyczce z okresem karencji

Pożyczka z okresem karencji to forma pożyczki, w której masz możliwość zawieszenia rat opłacanych każdego miesiąca. Długość tego okresu zależy od danego pożyczkodawcy, natomiast po jego upływie musisz zacząć spłacać raty tak, aby ostatecznie spłacić całość zadłużenia.

W trakcie okresu karencji opłacasz wyłącznie odsetki oraz inne koszty, wyszczególnione w umowie kredytowej. Powyższe odsetki będą w dużej mierze zależeć od warunków zawartej umowy.

Pożyczki oferujące karencję są dosyć popularne ze względu na swobodę, jaką zapewniają pożyczkobiorcom, szczególnie w sytuacjach, gdy potrzebują oni pieniędzy na inne cele lub mają chwilowe problemy z wypłacalnością. Miesięczne raty są zatem niższe, jednak należy pamiętać, że wciąż musisz spłacać odsetki od pełnej kwoty pożyczki.   

..

SPRAWDŹ SWOJE MOŻLIWOŚCI ZANIM WEŹMIESZ POŻYCZKĘ

Man Hanging On A Rope.jpgSzukając pożyczki bez oprocentowania lub innego rodzaju kredytu znajdziesz wiele firm pożyczkowych, oferujących swoje usługi. Zakres tych usług oraz warunki, jakie proponują te przedsiębiorstwa, różni się jednak od miejsca do miejsca. Niektórzy mogą oferować 5000 złotych, a inni tylko do tysiąca.

Na dodatek, pożyczkodawcy często przygotowują oferty promocyjne dla nowych klientów. Dlatego też proces znalezienia odpowiedniej oferty może okazać się dość skomplikowany, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy korzystają z pożyczki bez oprocentowania.

W tym miejscu powinieneś zatem dobrze zastanowić się, jakie są twoje potrzeby w odniesieniu do pożyczki (z oprocentowaniem lub bez), na którą się decydujesz. Dlatego właśnie powinieneś rozsądnie i dokładnie przyjrzeć się ofertom, które są dostępne na rynku zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę.

Odpowiada ci pożyczka bez oprocentowania przez 60 dni? Być może jesteś w stanie spłacić ją już w 30 dni? Zastanów się nad tym przed podjęciem zobowiązań.

..

Znajdź najtańszą pożyczkę z MoreBanker

Wszystkie pożyczki są przez nas skrupulatnie prześwietlane zanim trafiają na stronę, dzięki czemu możesz w łatwy i wygodny sposób korzystać z naszego zestawienia, co pozwoli ci znaleźć najlepszą i najtańszą pożyczkę spośród ofert dostępnych online. Na naszej stronie możesz porównać pożyczki pod kątem różnych właściwości.

..

ZNAJDŹ NOWE POŻYCZKI BEZ OPROCENTOWANIA ZA POMOCĄ NASZEJ WYSZUKIWARKI

Laptop search.jpgAbyś mógł jak najszybciej uzyskać zestawienie pożyczek bez oprocentowania, staramy się ułatwić ci korzystanie z naszej strony. Zebraliśmy tutaj wiele różniących się od siebie firm pożyczkowych. Spośród nich możesz łatwo wybrać tę, która proponuje pożyczkę, której szukasz. Dla przykładu, możesz wpisać kwotę, jaką chciałbyś pożyczyć, a następnie zobaczysz pożyczkodawców, którzy spełniają twoje potrzeby.

Na naszej stronie znajdziesz także listę dostawców najtańszych pożyczek. W ten sposób oszczędzasz pieniądze, nie tracąc przy tym czasu na zbędne poszukiwania pożyczki, która pozwoli ci spiąć twój osobisty budżet.

Jeśli decydujesz się na pożyczkę bez oprocentowania, nie ma na co czekać - znajdź najlepszą nieoprocentowaną pożyczkę już teraz z pomocą MoreBanker. Dopasuj ofertę do twoich wymagań i ciesz się szybką gotówką już dziś.

author

Skontaktuj się ze mną tutaj:

Napisane przez

Mark Andersen
Prezes zarządu i założyciel

Mark Andersen posiada ponad 15 lat doświadczenia w sprzedaży, marketingu, finansach i marketingu afiliacyjnym.Mark jest właścicielemnajwiększych stron porównującychpożyczki, dostawców internetu i wielu innych.notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:Kontynuuj bez adresu email

Regulamin