Pożyczka z komornikiem? To możliwe!

Wielu z nas zdarza się wpaść w problemy finansowe. W wypadku nagłej utraty pracy bądź innego zdarzenia losowego tracimy stałe źródło dochodów. Konsekwencją tego jest piętrzenie się problemów ze spłatą wszystkich rachunków i należności na czas. Zaległości ze spłatą długów w najgorszych przypadkach często wiążą się z interwencją komornika. Kolejną negatywną konsekwencją zwłoki z płatnością jest dostanie się do KRD, czyli Krajowego Rejestru Długów oraz BIK – Biura Informacji Kredytowej.

Co to jest BIK i KRD?

Są to bazy danych o dłużnikach, ich niespłaconych zobowiązaniach i historii kredytowej. Nasze nazwisko może pojawić się w bazach nawet przy niewielkich opóźnieniach w spłacie. Banki mogą skorzystać z tych informacji przy podjęciu decyzji o przyznaniu nam kredytu lub nie. Jako, że patrzą one nieprzychylnie na negatywną historię, wzięcie kredytu figurując w tych bazach ze zwłoką przekraczającą 30 dni jest niemalże niemożliwe ze względu na zbyt niską zdolność kredytową.

Czy więc oznacza to, że pożyczka dla zadłużonych z komornikiem jest nieosiągalna?

Niekoniecznie, istnieją bowiem firmy, które udzielają chwilówek dla osób z długiem nie weryfikując ich przy tym w bazach danych bądź akceptując figurowanie w nich klienta. Możliwa jest zatem pożyczka bez KRD i BIK. Te mini pożyczki różnią się ilością, jaką można pożyczyć – niektóre firmy oferują kwoty od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pieniądze, w zależności od sumy i banku, w jakim dana osoba posiada konto, docierają do klienta w kilka minut, godzin albo w ciągu jednego dnia roboczego. Z reguły nie wymaga się również zbyt wielu formalności, wniosek wypełnić można online bez wychodzenia z domu i wystarczą do tego celu dowód osobisty wraz z numerem PESEL, numer telefonu i adres e-mail oraz adres zameldowania. Pożyczkodawcy oferują również korzystną możliwość rozłożenia chwilówki na raty, od ciebie zależy czy spłacisz pożyczone pieniądze w kilka miesięcy, czy w niektórych przypadkach nawet kilka lat. Jako, że oferty są ogólnodostępne i ze znaczną możliwością wyboru, warto skorzystać z porównywarki i rankingu pożyczek na naszej stronie Morebanker.pl. Oprocentowanie pożyczki również różni się w zależności od sumy i wybranego pożyczkodawcy, często możliwa jest jednak pierwsza pożyczka 0%, co oznacza że oddamy taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Instytucje udzielające pożyczek dla zadłużonych są więc dobrym wyborem w sytuacji, gdy znaleźliśmy się w trudnym położeniu, pilnie potrzebujemy zastrzyku gotówki i nie mamy czasu na trwające długo procedury.

Warto w tym momencie pamiętać, by korzystać wyłącznie z ofert sprawdzonych i godnych zaufania firm. Roi się bowiem od oszustów, którzy żerują na osobach w ciężkim położeniu. Wyłudzają oni często wysokie sumy pod przykrywką opłaty weryfikacyjnej, nie mając zamiaru pożyczania nam następnie żadnych pieniędzy. W razie styczności z takim fałszywym pożyczkodawcą należy skontaktować się z policją. W przypadku prawdziwych firm możliwa jest opłata weryfikacyjna w wysokości 1 grosza bądź 1 złotówki.

Co w sytuacji gdy komornik zablokował nasz rachunek bankowy i natychmiastowo przejmie pożyczone przez nas pieniądze?

Taka ewentualność może się niestety zdarzyć. Wówczas możliwe jest skorzystanie z pożyczki na czek Giro lub pożyczki do domu dostarczonej przez przedstawiciela firmy pożyczkowej. Pieniądze otrzymamy do ręki. Jak zrealizować czek Giro? Możemy to zrobić chociażby w urzędzie pocztowym. Umożliwia on wypłatę pieniędzy pożyczonych nam przez firmę. Jest to dobre wyjście dla osób nie posiadających bądź nie chcących skorzystać ze swojego rachunku bankowego. Rozwiązanie to pomaga również uniknąć dodatkowych prowizji płaconych w przypadku przelewu internetowego. Chcąc otrzymać gotówkę na poczcie pamiętać musimy jednak o opłacie za przekaz pocztowy, która może wynieść około 13 złotych. Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest fakt, że oprocentowanie pożyczek może być wyższe niż w przypadku wzięcia kredytu w banku. Przy przeglądaniu ofert i przed podjęciem ostatecznej decyzji pamiętajmy o sprawdzeniu czy będziemy w stanie spłacić pożyczone pieniądze w terminie. Niespłacane raty mogą prowadzić do coraz większego długu, a co za tym idzie – dalszych kłopotów finansowych.Niektóre firmy oferują jednak zniżki bądź ulgi dla nowych oraz stałych klientów. Jest to pomocne przy planowaniu naszych wydatków i często pozwala zaoszczędzić dodatkowe pieniądze na uregulowanie innych należności.

Jak widać, nawet jeśli sytuacja wydaje się być bez wyjścia należy zachować spokój i sprawdzić nasze możliwe opcje. Ofert chwilówek z każdą chwilą jest coraz więcej i każdy znajdzie pożyczkę idealną dla siebie. Więcej informacji na temat szybkich pożyczek oraz ich ranking znajdą Państwo w innych artykułach na naszej stronie.

Dlatego możesz bezpiecznie korzystać z Morebanker.pl

W Morebanker.pl dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci doskonały przegląd opcji kredytowych. Poszczególne pożyczki klasyfikujemy według takich czynników, jak popularność, warunki pożyczki i nasza prowizja. Otrzymujemy wynagrodzenie za wysyłanie klientów do partnerów.
notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:Kontynuuj bez adresu email

Regulamin