Minipożyczka bez zabezpieczeń

Minipożyczka bez zabezpieczeń


Minipożyczki nie powinny wiązać  się z żadnego rodzaju zabezpieczeniami czy zastawami. Jako, że są małymi pożyczkami na kwoty od 50 do 1000 złotych oraz udzielane są na krótki okres czasu, nie wymagają zastawu ani gwaranta.

 Z minipożyczką pod zastaw mogą wiązać się zagrożenia w postaci wyłudzenia zastawionej przez nas własności. Często tego typu oferty pochodzą z tzw. „słupa” czyli  ulotki rozwieszonej na przydrożnym słupie. Firma czy osoba udzielająca takiej pożyczki może liczyć na to, że nie będziemy w stanie spłacić zaciągniętego długu wobec czego będzie mogła zatrzymać przedmiot który daliśmy pod zastaw. Niestety zdarza się tak, że osoby oferujące pożyczki na mała kwotę pod zastaw nie mają dobrych intencji. Tym sposobem udzielając nam pożyczki na przykład na kwotę 1000 złotych w której zastawem jest samochód o wartości 5000 złotych, w momencie w którym nie dotrzymamy warunków umowy i nie spłacimy pożyczki na czas możemy stracić ten samochód. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę pod zastaw to bądźmy bardzo ostrożni i pamiętajmy o tym aby wartość przedmiotu który będzie dany pod zastaw nie przekraczał wartości branej pożyczki. Chcemy mocno podkreślić  fakt, aby bardzo dokładnie sprawdzić pożyczkodawcę zanim zaciągniemy pożyczkę, sprawdźmy informację o pożyczkodawcy w intrenecie, zapoznajmy się z opiniami oraz sprawdźmy czy nie widnieje na liście ostrzeżeń KNF. Pożyczka pod zastaw może być dobrym rozwiązaniem lub koniecznością, ale należy zachować środki ostrożności, aby bez obaw spłacić długi i nie mieć żadnych problemów z wierzycielami czy komornikami.

 
 

Minipożyczki są typowymi pożyczkami gotówkowymi  na niską kwotę, a co za tym idzie, pożyczkami z zasady bez zabezpieczeń. W zasadzie coraz rzadziej spotykamy się z pożyczkami pod zastaw. Jeśli takie występują to wówczas gdy są to pożyczki na znaczne kwoty pożyczanej gotówki- ponad 10 000 złotych. Gdy dokonujemy zakupu domu i bierzemy kredyt hipoteczny wtedy dom jest zabezpieczeniem. Bardzo ważne jest aby pamiętać o budżecie domowym, i mieć świadomość tego, że , w sytuacji w której nie będziemy mogli spłacić określonej kwoty, to zastawiona biżuteria, sprzęt, samochód, czy też nawet mieszkanie mogą przepaść a my nie będziemy w stanie tego w żaden sposób odzyskać. W przypadku pożyczki na 100, 200, 500 czy 1000 złotych możesz spać spokojnie z myślą, że wszystkie Twoje dobra wciąż należą do Ciebie i nie stanowią żadnego zabezpieczenia dla instytucji pożyczkowej.

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka pod zastaw opiera się na zabezpieczeniu pożyczki dobrem materialnym . Takie rozwiązanie jest dedykowane osobom, które nie spełniają  podstawowych wymagów stawianym im przez instytucje poza bankowe.

Do takich wymogów zaliczamy:

  • brak stałego wynagrodzenia przez co nie można przedstawić zaświadczenia o dochodach,
  • zbyt niskie dochody
  • brak zdolności kredytowej.

Firmy pożyczkowe przy dokonywaniu weryfikacji klienta sprawdzają bazy dłużników takiej jak np. BIK, BIG ERIF czy Infomonitor. Na podstawie uzyskanych informacji z tych baz dokonują oceny potencjalnego klienta. W przypadku pożyczek pod zastaw, mamy do czynienia z ograniczonym prawiem rzeczowym. To właśnie na nim opiera się ten rodzaj kredytowania z zabezpieczeniem.

Pożyczka przez internet na mała kwotę-czytaj dalej Minipożyczka

Dlatego możesz bezpiecznie korzystać z Morebanker.pl

W Morebanker.pl dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci doskonały przegląd opcji kredytowych. Poszczególne pożyczki klasyfikujemy według takich czynników, jak popularność, warunki pożyczki i nasza prowizja. Otrzymujemy wynagrodzenie za wysyłanie klientów do partnerów.
notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:Kontynuuj bez adresu email

Regulamin