Która pożyczka gotówkowa jest najlepsza?

Która szybka pożyczka online jest naprawdę najlepsza na rynku? Jest to zdecydowanie najczęściej zadawane pytanie w przypadku osób zainteresowanych uzyskaniem pożyczki, szczególnie gdy jest to ich pierwszy raz. Jeśli sam jesteś ciekawy odpowiedzi na to pytanie, poświęć kilka minut na przeczytanie naszego krótkiego artykułu.

Która pożyczka chwilówka jest najlepsza...dla ciebie?

Przede wszystkim należy wyraźnie podkreślić, że niesłychanie trudno jest jednoznacznie określić, która pożyczka jest uniwersalnie najlepsza. Zdecydowanie łatwiej ustalić, która jest najlepsza dla ciebie. Nasze tytułowe pytanie jest bowiem sprawą wybitnie indywidualną, a odpowiedź na nie może diametralnie różnić się w zależności od osoby. 

Jest kilka podstawowych czynników, które mogą pomóc ci określić, jaka pożyczka będzie najlepszą dla ciebie oraz Twoich potrzeb. Przede wszystkim, powinieneś przeanalizować swoją aktualną sytuację finansową. W tym miejscu trzeba się dobrze zastanowić, ile pieniędzy naprawdę potrzebujesz pożyczyć oraz na jaką miesięczną ratę Cię stać tak aby zbytnio nie nadwyrężyć domowego budżetu. Jeśli masz dosyć stabilną sytuację oraz przyzwoite zarobki, być może niekoniecznie musisz starać się o pożyczkę? Niemniej jednak, w grę wchodzi także powód, dla którego chcesz uzyskać pożyczkę. Na przykład, przy zakupie samochodu, czy droższym prezencie jaki chcesz sprawić bliskiej Ci osobie może być trudno znaleźć fundusze na realizację celu bez brania pożyczki.  Jeśli interesują Cię Tanie pożyczki online  to na Morebanker znajdziesz gotowe zestawienie aktualnych ofert. 

Musisz również wziąć pod uwagę, jak będą wyglądały twoje finanse w przyszłości. Tego typu prognoza ma duży wpływ na wysokość kwoty, jaką będziesz w stanie pożyczyć. Można wręcz pokusić się o założenie, że im lepsze twoje perspektywy, tym większa będzie twoja rekomendowana kwota pożyczki. 

analysing.jpg

Co z oprocentowaniem pożyczki?

Przeglądając kolejne oferty szybkich pożyczek szybko zorientujesz się, że używamy dwóch rodzajów oprocentowania: stałego oraz RRSO. 

Oprocentowanie stałe oznacza, że stopa procentowa na twojej pożyczce będzie zawsze taka sama - od początku aż do końca trwania umowy pożyczkowej. Innymi słowy, płacisz tę samą “cenę” za pożyczkę przez cały okres spłaty. Zaletą stałego oprocentowania jest niewątpliwie jego przewidywalność. Dzięki temu zawsze wiesz, ile musisz zapłacić i nie znajdziesz się w sytuacji, w której nagle musisz uregulować znacznie większą ratę. Z drugiej strony, nie możesz liczyć na mniejsze opłaty. 

W przypadku RRSO czyli, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, uwzględnione będą w nim koszty akie ponosisz w związku z pożyczką w skali roku, między innymi:

  • opłaty przygotowawcze;
  • opłaty rejestracyjne;
  • opłaty manipulacyjne;
  • odsetki;
  • koszty sporządzenia dokumentacji.

Tym samym na twoje wysokość miesięcznej raty mają wpływ: kwota branej pożyczki, czas trwania pożyczki, oprocentowanie jak i ewntualne dodatkowe koszta związane z udzieleniem pożyczki.  

Opcja odroczenia spłaty

Możemy spotkać się z ofertami które dają możliwość odroczenia spłaty pożyczki. To oznacza, że możesz otrzymać pożyczkę, ale zaczniesz ją spłacać później, na przykład dopiero po dwóch miesiącach. Musisz jednak pamiętać, że to rozwiązanie także ma swoje wady. Odroczenie spłaty nie zwalnia cię z obowiązku uregulowania płatności. Wobec tego twoje kolejne raty wzrosną w stosunku do początkowego planu, ponieważ całość musi zostać spłacona w terminie. 

Jak widzisz, jest wiele kwestii, które mogą wpłynąć na twój wybór pożyczki. Znalezienie “tej najlepszej” wymaga od ciebie dokładnej analizy twojej sytuacji finansowej oraz wszystkich dostępnych opcji. Podążając za poradami, o których wspomnieliśmy w tym artykule możesz znacząco pomóc sobie w podjęciu właściwej decyzji. 

money in grass.jpg

Wakacje od spłaty raty. Wakacje kredytowe

Jako naród nie stronimy od brania kredytów. Wręcz przeciwnie, gdy mamy okazję to je bierzemy. Dużą popularnością cieszą się pożyczki na raty. Pożyczki ratalne to nic innego jak pożyczki udzielane na większą kwotę, powyżej 5000 złotych jak i na okres powyżej 3 miesięcy. Nazwa ratalne wynika z tego ze spłacania pożyczki w ratach miesięcznych lub tygodniowych. Spora część osób biorących pożyczki, nie radzi sobie z regularną spłatą zadłużenia. Stojąc w obliczu  niespodziewanych wydatków, zmiany sytuacji zarudnienia  czy też nieprzewidzianym sytuacjom losowym, pożyczkobiorcy oferują swoim klientom tzw. wakacje kredytowe. Na czym ono polega? Jeśli zmagasz się z problemami finansowymi możesz ubiegać się o zawieszenie spłaty raty. W zależności od pożyczkodawców możesz się starać o zawieszenie 1,2 lub 3 rat. Nie oznacza to, że zostają one anulowane, a jedynie przesunięte w czasie. Zawieszona należność będzie musiała zostać uregulowana w późniejszym termienie.

Najważniejszą korzyścią wakacji od spłaty raty jest możliwość utrzymania płynności finansowej. Zawieszenie spłaty raty jest również pewnego rodzaju zabezpieczeniem na czas chwilowych trudności życiowych. Mając możliwość skorzystania z opcji wakacji kredytowych, możemy być spokojniejsi, że w wypadku zmiany sytuacji życiowej mamy dodatkowy czas aby poszukać odpowiedniego rozwiązania. 

Kto oferuje wakacje kredytowe?

Providentmasz możliwość skorzystania z Okresowej Przerwy w Spłacie polegającej na odroczeniu terminu spłaty raty wynikającej z pierwotnego harmonogramu w wymiarze od 1 do 4 rat (dla pożyczki z ratą tygodniową) lub 1 raty dla (pożyczki z ratą miesięczną) bez podania przyczyny. Z Okresowej Przerwy w Spłacie można skorzystać od 5 tygodnia po wzięciu pożyczki i po spłaceniu przynajmniej 4 rat (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach tygodniowych) lub 2 rat (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach miesięcznych)

Smartney- możesz zawiesić spłatę łącznie nawet do 3 rat kapitałowo – odsetkowych, co oznacza, że jednorazowo możesz złożyć wniosek o zawieszenie do 3 rat.

Dlatego możesz bezpiecznie korzystać z Morebanker.pl

W Morebanker.pl dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci doskonały przegląd opcji kredytowych. Poszczególne pożyczki klasyfikujemy według takich czynników, jak popularność, warunki pożyczki i nasza prowizja. Otrzymujemy wynagrodzenie za wysyłanie klientów do partnerów.
notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:Kontynuuj bez adresu email

Regulamin