Jak dużo mogę pożyczyć?

Ilekroć zaczynamy rozmowę na temat pożyczek pojawia się wiele pytań związanych z tym zagadnieniem. Chcemy wiedzieć, jakie mamy możliwości, ograniczenia, co musimy zrobić, aby zyskać aprobatę ze strony banku lub firmy pożyczkowej. Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy ilości pieniędzy, jaką możemy otrzymać ubiegając się o pożyczkę. Niestety, odpowiedź nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Maksymalna kwota pożyczki może bowiem różnić się w zależności od danej osoby. Tak czy inaczej, jest to sprawa, której warto poświęcić nieco więcej uwagi. Mamy więc nadzieję, że poniższy artykuł pomoże ci lepiej zrozumieć niektóre mechanizmy w świecie pożyczek, dzięki czemu umiejętnie zaplanujesz swoją następną pożyczkę. 

Na co zamierzasz przeznaczyć pożyczkę?

Żeby dokładnie określić, jak dużo możesz pożyczyć należy przede wszystkim sprecyzować cel, na jaki chcesz wykorzystać pożyczone pieniądze. Maksymalna dozwolona kwota może różnić się w zależności od rodzaju pożyczki oraz jej przeznaczenia.

Powiedzmy, że potrzebujesz funduszy na zakup nieruchomości i rozważasz pożyczkę hipoteczną. W takim przypadku będziesz w stanie uzyskać znacznie wyższą kwotę niż starając się o zwyczajną pożyczkę konsumencką. Wynika to z faktu, że pożyczka hipoteczna służy jako środek do celu, który ma większą wartość, dlatego bank zgodzi się udzielić ci pożyczki wiedząc, że przeznaczysz pożyczkę na coś, co nie traci tak wiele swojej wartości. 

Twoja sytuacja finansowa

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem w przypadku pożyczek i tego, jak dużo możesz pożyczyć jest twoja sytuacja finansowa. Pamiętaj także o różnicy pomiędzy aktualnym stanem twojego portfela, a prognozą na przyszłość. 

Najważniejsza bez wątpienia jest twoja aktualna kondycja finansowa. Jeżeli jest ona stabilna i nie masz regularnych problemów z pieniędzmi, prawdopodobnie uda ci się pożyczyć większą sumę pieniędzy niż w przypadku, gdy twoje finanse chwieją się na nogach. Wtedy pożyczkodawcy mają mniej powodów, aby wierzyć, że spłacisz pożyczkę na czas. 

Przyszłościowa analiza twojej sytuacji jest równie istotna. Od jej wyniku także zależy, jak dużą pożyczkę uzyskasz. Dobrym przykładem potwierdzającym sens tego założenia są studenci. Osoby, które zbliżają się do końca swoich studiów często wyrażają zainteresowanie pożyczką. W ich przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo na jej uzyskanie, ponieważ ich wykształcenie zwiększa szanse na wysokie zarobki w przyszłości. 

Nie bój się prosić o pomoc

Jeśli powyższy artykuł wciąż pozostawił twoje pytania bez odpowiedzi, zachęcamy, żebyś poszukał/-a dalszej porady, na przykład u doradcy finansowego. W ten sposób możesz liczyć na indywidualne podejście, dzięki któremu uzyskasz najlepszą ocenę swojej sytuacji finansowej i perspektyw na otrzymanie pożyczki. Pomyśl także o wykorzystaniu dostępnych źródeł na znalezienie większej ilości informacji. Dodatkowa wiedza, jaką możesz zyskać w ten sposób pozwoli ci podjąć przemyślaną i świadomą decyzję.

Dlatego możesz bezpiecznie korzystać z Morebanker.pl

W Morebanker.pl dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci doskonały przegląd opcji kredytowych. Poszczególne pożyczki klasyfikujemy według takich czynników, jak popularność, warunki pożyczki i nasza prowizja. Otrzymujemy wynagrodzenie za wysyłanie klientów do partnerów.
notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:Kontynuuj bez adresu email

Regulamin