NAJLEPSZA POŻYCZKA I JAK JĄ ZNALEŹĆ

Dobrych ofert na rynku jest wiele. Z nami znajdziesz tę naprawdę wyjątkową pożyczkę dla siebie.

- Dowiedz się, jak znaleźć najlepszą pożyczkę online dla siebie -SPIS TREŚCI

💵 Jak wysokie powinny być miesięczne raty

❗️ Pożyczka bez zabezpieczenia?

🔐 Oprocentowanie stałe lub zmienne?

🔗 Obowiązkowe zabezpieczenie pożyczki

🏦 Tanie pożyczki w banku

📈 Niskie ryzyko może oznaczać wysokie odsetki

⚖️ Zasada numer 1: porównaj pożyczki

💎 Porównaj RRSO i znajdź najtańsza pożyczkę

🔍 Znajdź pożyczkę która odpowiada Twojej sytuacji


Istnieje nieprawdopodobnie wiele rodzajów pożyczek i różnych ofert, wśród których trudno się odnaleźć. Dostępne są pożyczki na każdą okazję, a firmy pożyczkowe dopasowują swoje oferty pod wymagania danej grupy konsumentów. Mimo tak dużego zagęszczenia ofert, które utrudnia znalezienie właściwej opcji, rosnąca konkurencja na rynku spowodowała, że pożyczki stały się zdecydowanie lepsze.

Jednocześnie oznacza to, że musisz przeznaczyć więcej czasu na znalezienie właściwej pożyczki, jednak możliwość uzyskania najlepszej możliwej oferty rekompensuje poświęcony czas. Aby doprecyzować i ułatwić ci proces znalezienia odpowiedniej pożyczki, przygotowaliśmy porady, które pomogą ci zwrócić uwagę na istotne szczegóły.

..

Sprecyzuj swoje oczekiwania

writing next to laptop.jpg

Zanim zaczniesz szukać pożyczki, musisz jasno określić, czego tak naprawdę szukasz. Dlatego też warto zadać sobie kilka pytań dotyczących twoich finansów oraz tego, jakiej pożyczki szukasz. W ten sposób możesz zawęzić kryteria wyszukiwania i szybciej znaleźć odpowiednią opcję dla siebie.

Możesz odpowiedzieć sobie na różne pytania, w zależności od tego, jak doprecyzowane są już twoje zamiary. Poniżej znajdziesz kilka niezbędnych pytań, na które odpowiedzi pozwolą ci wybrać najlepszą pożyczkę dla ciebie.

..

JAK WYSOKIE POWINNY BYĆ MIESIĘCZNE RATY?

Pożyczając pieniądze, zobowiązujesz się do spłacania zadłużenia w formie miesięcznych rat. Na wartość raty składają się część wartości pożyczonej kwoty oraz odsetki, naliczane na podstawie oprocentowania. Zanim weźmiesz pożyczkę, ważne, żeby upewnić się, jak duże raty możesz płacić. Posiadając wiedzę na ten temat, możesz automatycznie wykluczyć część dostępnych ofert pożyczkowych, jeśli wysokość ich rat przekracza twój dopuszczalny limit.

smartphone and graphs.jpgJeżeli chcesz się dowiedzieć, na jak wysokie raty możesz sobie pozwolić, warto przygotować plan budżetowy. W ten sposób możesz porównać swoje przychody i wydatki oraz określić zasoby, jakimi dysponujesz. Następnie pomyśl, ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na konsumpcję. Pozostałą część pieniędzy możesz wykorzystać na spłatę swojego zadłużenia.

Przygotowując swój budżet w celu ustalenia, jak wysokie raty możesz opłacać, ważne jest zachowanie realistycznego spojrzenia na swoją sytuację. Dotyczy to również sumy, jaką przeznaczasz na miesięczną konsumpcję. Wiele osób ma tendencję do przeceniania swoich umiejętności oszczędzania, co może prowadzić do sporych problemów. Jeżeli twoje założenia będą oderwane od rzeczywistości i wybierzesz pożyczkę z ratą przewyższającą twoje możliwości, możesz mieć trudności z wywiązaniem się z zawartej umowy pożyczkowej.

..

POŻYCZKA BEZ ZABEZPIECZENIA?

Zanim weźmiesz pożyczkę, musisz zdecydować, czy chcesz dokonać jej zabezpieczenia. Zwykle przybiera ono formę zastawu, na przykład nieruchomości, samochodu lub innej własności materialnej. Z założenia musi to być coś, co stanowi o dużej wartości dla pożyczającego.

Odłożona pod zastaw własność może zostać przejęta przez pożyczkodawcę (bank), jeśli nie zdołasz wywiązać się z umowy kredytowej. Dotyczy to okoliczności takich jak notoryczne braki w opłacaniu miesięcznych rat, co może skutkować przejęciem własności. W takiej sytuacji bank stara się ją spieniężyć i uregulować zadłużenie z pozyskanych środków.

thermostat.jpgTym sposobem pożyczkodawcy ubezpieczają się przed utratą pożyczonych pieniędzy, podczas gdy pożyczkobiorcy ryzykują utratę swoich własności. W praktyce taka pożyczka wiąże się z mniejszymi kosztami, jednak wybierając droższą pożyczkę bez zabezpieczenia możesz zaoszczędzić sobie nerwów.

Niekiedy możesz nie mieć wyboru w tej kwestii. Oczywiście, zależy to w dużym stopniu od tego jakiej pożyczki szukasz i do kogo się zwracasz w tym celu. W przypadku pożyczki online nie musisz oddawać niczego pod zastaw, ponieważ większość ofert to pożyczki konsumenckie. Jeżeli natomiast pójdziesz po kredyt do banku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że poproszą cię o zabezpieczenie. 

..

Co oznacza zabezpieczenie pożyczki?

Zabezpieczenie pożyczki to oddanie własności materialnej “pod zastaw” w ramach umowy dotyczącej twojej pożyczki. Może to być, na przykład, samochód. Jeśli nie spłacisz zaciągniętej pożyczki, bank ma prawo skonfiskować twój samochód.

..

Q & A

☑️ Jakie wymagania muszę spełniać?

Aby ubiegać się o pożyczkę  musisz przede wszystkim spełniać podstawowe wymogi, czyli:

  • Mieć ukończone min. 18 lat,
  • Stałe miejsce zamieszkania w Polsce,
  • Brak negatywnej historii kredytowej w BIK,
  • Stały dochód

☑️ Ile mogę pożyczyć?

Na naszej stronie znajdziesz pożyczki od 100 złotych do 200 000 złotych.

☑️ Jak znaleźć najlepszą pożyczkę?

Wszystkim zainteresowanym polecamy skorzystać z porównywarki ofert, takiej jak MoreBanker. Dzięki temu możesz sprawdzić zestawienie różnych pożyczek, w zależności od tego, co interesuje cię najbardziej.

☑️ Która pożyczka jest najlepsza?

Najlepsza pożyczka często posiada najniższe RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Wartość RRSO każdej pożyczki znajdziesz w opisie danej oferty na MoreBanker.pl.

..

Dlaczego chcesz wziąć pożyczkę? 

Odpowiedź na to pytanie to sprawa kluczowa dla każdej osoby, która przymierza się do zaciągnięcia pożyczki lub kredytu. To, na co zamierzasz przeznaczyć pieniądze z pożyczki ma ogromny wpływ na rodzaj i kształt pożyczki, którą powinieneś wybrać. Pożyczka konsumencka to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz środków na remont mieszkania, zagraniczny wyjazd, czy zakup nowego sprzętu kuchennego. Jeżeli jednak potrzebujesz pieniędzy na nowy dom lub samochód, powinieneś wybrać pożyczkę przeznaczoną na taki cel. 

Równocześnie musisz zastanowić się, ile pieniędzy tak naprawdę potrzebujesz. Pożyczanie rzadko odbywa się za darmo, dlatego czasami nie warto pożyczać więcej niż potrzebujesz, mimo tego, że odrobina swobody i dodatkowa gotówka w portfelu stanowią kuszącą perspektywę. 

..

Na co mogę przeznaczyć pożyczkę online?

Pieniądze z pożyczki możesz wykorzystać na dowolny cel. To jedna z większych zalet pożyczek konsumenckich online. Firmy pożyczkowe raczej nie wykazują zainteresowania twoimi zamiarami, dlatego możesz wziąć pożyczkę praktycznie na wszystko.

..

OPROCENTOWANIE STAŁE LUB ZMIENNE?

Red Padlock on Brown Rock.jpgJeśli interesuje cię konkretny rodzaj oprocentowania, poszukiwania najlepszej pożyczki mogą być nieco łatwiejsze. Możesz w ten sposób łatwo wyselekcjonować oferty odpowiadające twoim wymaganiom. Do wyboru masz dwa rodzaje oprocentowania - stałe i zmienne. Mają one bezpośredni wpływ na koszty i warunki pożyczki.

Wybierając oprocentowanie stałe zyskujesz pewność, że stopa procentowa nie ulegnie zmianie na czas obowiązywania umowy. Wszelkie zmiany na rynku nie będą miały wpływu na wysokość oprocentowania twojej pożyczki. Stałe oprocentowanie jest zazwyczaj wyższe niż zmienne, ponieważ pożyczkodawca wlicza w nie ryzyko znaczących różnic pomiędzy ustaloną a rynkową wartością oprocentowania. 

Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę ze zmiennym oprocentowaniem, jego wysokość będzie się zmieniać w zależności od warunków na rynku. Jeżeli rynkowa stopa procentowa wzrasta, oprocentowanie twojej pożyczki również; gdy spada, twoje oprocentowanie także maleje. W praktyce oznacza to, że niezwykle trudno określić koszty twojej pożyczki. W zależności od sytuacji na rynku twoja pożyczka może okazać się wyjątkowo tania lub droga.

Początkowa wartość oprocentowania zmiennego jest zwykle niższa niż w przypadku stałego. Niemniej jednak, z początku tańsza, opcja ze zmiennym oprocentowaniem może okazać się droższą przyjemnością.

..

Najlepsza pożyczka, czyli jaka?

W większości przypadków najlepsza pożyczka będzie jednocześnie najtańsza. Idąc tym tropem, jest to pożyczka z najniższym oprocentowaniem. Pożyczki krótkoterminowe także są często uznawane za najlepsze, ponieważ pozbywasz się długu równie szybko, co otrzymujesz pieniądze. 

..

Gdzie szukać najlepszej pożyczki?

Kiedy już odpowiesz sobie na kluczowe pytania, warto zastanowić się nad tym, gdzie wziąć pożyczkę. Opcji dostępnych na rynku jest naprawdę wiele, co zwiększa twoje pole manewru. Zarówno szybkie pożyczki online, jak i kredyty konsumenckie w banku cieszą się sporą popularnością.

Kredyt w banku to oczywiście klasyczny sposób na pożyczenie pieniędzy. Rynek pożyczek internetowych jest jednak równie atrakcyjnym miejscem, choć wiele osób nadal nie ma o tym pojęcia. Ostateczny wybór uzależniony jest od kilku czynników, o których dyskutujemy poniżej.

..

Bank często najtańszą opcją

Wiele osób chcąc pożyczyć pieniądze kieruje się prosto do banku. Jest to dla nich oczywisty wybór, ponieważ postrzegają bank jako instytucję godną zaufania. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna opcja.

Banki oferują różnego rodzaju usługi, w tym kredyty hipoteczne, kredyt na samochód, a także kredyt konsumencki. Niezależnie od kredytu, którym jesteś zainteresowany, musisz pamiętać, że banki nie lubią podejmować ryzyka. Decydując się na pożyczkę w banku musisz więc mieć świadomość, że ryzyko podejmowane przez ciebie może być dość spore.

..

OBOWIĄZKOWE ZABEZPIECZENIE POŻYCZKI

Korzystając z usług banku, jednym z często spotykanych wymagań jest zabezpieczenie kredytu, o którym piszemy powyżej. Dotyczy to kredytów wszelkiego rodzaju. Z uwagi na zabezpieczenie, którego musisz dokonać, podejmowane przez ciebie ryzyko rośnie. Jeżeli nie zdołasz wywiązać się z warunków umowy, możesz stracić to, co oddałeś w formie zabezpieczenia (na przykład mieszkanie lub samochód).

Jest to kwestia, do której warto podejść niezwykle poważnie. Splot nieoczekiwanych wydarzeń może spowodować problemy ze spłatą twojego kredytu, przez co ryzyko utraty własności wzrasta. Zatem zastanów się dwa razy zanim zdecydujesz się na pożyczkę z zabezpieczeniem.

..

Tanie pożyczki online

Tablet Computer.jpg

Szukasz taniej pożyczki online? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Dzięki MoreBanker możesz porównać oferty różnych firm pożyczkowych pod kątem oprocentowania lub terminu spłaty pożyczki. Jeżeli chcesz zaoszczędzić i znaleźć najtańszą pożyczkę, musisz zwrócić szczególną uwagę na RRSO. Im niższa wartość RRSO, tym mniejsze koszty pożyczki, co pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. 

..

Ocena zdolności kredytowej

Zanim uzyskasz zgodę na udzielenie kredytu, banki bardzo wnikliwie przeanalizują twoją aktualną sytuację finansową i sprawdzą, jak wywiązywałeś się ze swoich zobowiązań w przeszłości, po czym ocenią twoją zdolność kredytową. Ostateczna decyzja co do udzielenia lub odmowy kredytu podejmowana jest w oparciu o informacje uzyskane w tym procesie.

Ponieważ rating kredytowy w bankach jest zwykle bardziej zaostrzony niż w przypadku firm pozabankowych, uzyskanie pozytywnej opinii może być bardzo trudne. Na dodatek, proces ten jest czasochłonny, w związku z czym musisz długo czekać na decyzję banku, nierzadko odmowną. Bank musi być bowiem całkowicie przekonany, że jesteś w stanie spłacić kredyt na czas. 

..

TANIE POŻYCZKI W BANKU

Banki za wszelką cenę starają się zmniejszyć ryzyko związane z udzielaniem kredytów. I chociaż rygorystyczne podejście działa niejako na twoją niekorzyść, możesz jednocześnie cieszyć się niższymi kosztami kredytu. Decydując się na firmę pozabankową masz większą łatwość w uzyskaniu pożyczki, jednak wiąże się to z wyższymi kosztami, ponieważ firmy pożyczkowe podejmują większe ryzyko i starają się to sobie zrekompensować dodatkowymi opłatami. To oznacza, że bank jest prawdopodobnie najlepszym miejscem na znalezienie taniej pożyczki.

..

Firmy pożyczkowe online: rywalizacja z korzyścią dla ciebie

Rynek pożyczek online stale się powiększa za sprawą coraz większej liczby nowych firm i z pewnością warto zwrócić na to uwagę. Więcej firm pożyczkowych oznacza więcej zróżnicowanych ofert, a co za tym idzie, większy wybór. Prowadzi to do zaciętej rywalizacji, która może utrudnić znalezienie właściwej oferty, ale także zapewnić ci lepsze warunki. Walczące o klientów firmy pożyczkowe prześcigają się w oferowanych korzyściach i bonusach, co stanowi ogromną zaletę dla pożyczkobiorców. 

Jeśli chcesz wziąć pożyczkę przez internet, pamiętaj, że większość ofert dotyczy pożyczek konsumenckich, a więc takich, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. W tym zakresie masz wiele możliwości: możesz wziąć małą pożyczkę, np. do 1000 czy 2000 zł lub wybrać wyższą kwotę, powiedzmy, 50 tysięcy złotych.

..

Czym są odsetki?

Odsetki to opłaty za możliwość pożyczenia pieniędzy. Wysokość tych opłat określa stopa procentowa, którą wyraża się w procentach wartości pożyczki. Innymi słowy, im większa pożyczka, tym wyższe odsetki do zapłaty. 

..

Man Hanging On A Rope.jpg

NISKIE RYZYKO MOŻE OZNACZAĆ WYSOKIE ODSETKI

Pożyczając pieniądze online nie musisz dokonywać zabezpieczenia pożyczki. Nie musisz też martwić się drobiazgową oceną zdolności kredytowej, charakterystyczną dla banków. Uzyskanie pożyczki jest zatem łatwiejsze, a to wiąże się z wyższym oprocentowaniem.

Szybka pożyczka online ma wiele zalet, lecz nie przychodzą one za darmo; to one sprawiają, że dodatkowe koszty rosną.

Niemniej jednak możesz znaleźć naprawdę tanie pożyczki online. Pożyczkodawcy starają się przyciągnąć ludzi do siebie, dlatego oferują pożyczki bez oprocentowania lub darmowe pożyczki, pod warunkiem, że spełniasz konkretne wymagania. 

..

Nadszedł czas na najlepszą pożyczkę

Podsumowując: omówiliśmy miesięczny budżet, zabezpieczenie pożyczki, dyskutowaliśmy na temat tego, ile powinieneś pożyczyć i na co zamierzasz przeznaczyć pieniądze. Ponadto porównaliśmy dwa rodzaje oprocentowania i sposoby na uzyskanie pożyczki. Jesteś więc praktycznie gotowy, by rozpocząć poszukiwania najlepszej pożyczki na rynku. Jako że wiesz już na czym stoisz, poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą ci znaleźć najlepszą pożyczkę.

..

Pożyczaj przez internet

Na MoreBanker.pl zebraliśmy najlepsze i najtańsze oferty na krajowym rynku. Zanim wybierzesz którąkolwiek z ofert, kluczowe jest porównanie dostępnych opcji. W ten sposób ocenisz, która pożyczka jest najtańsza i najlepiej odpowiada twoim możliwościom. 

..

ZASADA NUMER 1: PORÓWNAJ POŻYCZKI

Vintage Balance Scale.jpg

Jeśli zależy ci na znalezieniu najtańszej pożyczki na rynku, najważniejsze jest porównanie dostępnych ofert. Bez tego nie jesteś w stanie stwierdzić, że pożyczka, którą wybierasz naprawdę jest najlepsza. Dlatego też zalecamy składanie wniosków do kilku pożyczkodawców. Jeżeli twój wniosek zostanie przyjęty, otrzymasz ofertę pożyczki, którą później możesz porównać z innymi.

Ważne, żeby pamiętać, że złożenie wniosku o pożyczkę w żaden sposób nie zobowiązuje cię do wzięcia danej pożyczki. Zobowiązania podejmujesz się dopiero wtedy, gdy podpiszesz umowę zaproponowaną przez pożyczkodawcę. 

Upewnij się również, że twoje porównanie jest rzetelne. Pożyczki, które porównujesz powinny być w miarę podobne, tzn. ich termin spłaty oraz kwota pożyczki powinny być takie same. W przeciwnym razie porównanie nie będzie zbyt wiarygodne. 

..

PORÓWNAJ RRSO I ZNAJDŹ NAJTAŃSZĄ POŻYCZKĘ

Porównując pożyczki z tym samym terminem spłaty oraz identyczną kwotą pożyczki, musisz zwrócić uwagę na ich koszty, ponieważ często jest to decydujący czynnik. Pamiętaj jednak, że koszty to nie tylko odsetki. Najlepszym wyznacznikiem jest RRSO, które uwzględnia całkowity koszt pożyczki, włączając w to odsetki i prowizje.

RRSO to kluczowy wskaźnik, wykorzystywany do porównywania różnych pożyczek, który pożyczkodawcy mają obowiązek przedstawić wraz z ofertą danej pożyczki. W myśl podstawowej zasady: im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka.

..

Porównaj dostępne terminy spłaty

Okres spłaty pożyczki waha się od kilkunastu dni do kilku lat, co nie pozostaje bez wpływu na ogólny kształt pożyczki. Niejednokrotnie pożyczka z dłuższym okresem spłaty będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ oznacza niższą miesięczną ratę. Wybierając takie rozwiązanie, gwarantujesz sobie większą swobodę finansową. Jednocześnie, taka opcja może być droższa w ogólnym rozrachunku. Do ciebie należy więc decyzja, czy zależy ci na niskich ratach czy całkowitych kosztach.

..

Pożyczka dostosowana do twoich potrzeb

Dla jednych najlepsza pożyczka to ta najtańsza, dla innych jest to ta z najdłuższym okresem spłaty. Dla każdego określenie “najlepsza” będzie miało inne znaczenie. Właśnie dlatego tak ważne w poszukiwaniu najlepszej pożyczki jest zrozumienie swoich osobistych potrzeb.

Firmy pożyczkowe oferują różnorodne warunki, co oznacza, że pewne korzyści będą dostępne tylko w połączeniu z drogimi, a inne z tanimi pożyczkami. Wszystko zależy więc od tego, co dla ciebie najważniejsze. Dobrym pomysłem może być stworzenie listy, swoistego ‘must have’, które twoja pożyczka musi zawierać. W ten sposób łatwiej będzie ci porównać i wybrać najlepszą propozycję.

..

Porównanie szybkich pożyczek online

Pożyczki online możesz porównywać na wiele różnych sposobów, np. na podstawie wysokości oprocentowania. Na naszej stronie możesz sortować oferty chociażby według wysokości RRSO. Możesz także złożyć wnioski do kilku pożyczkodawców, a następnie porównać wszystkie oferty, które otrzymasz w odpowiedzi.

..

Szukaj “czegoś extra”

Pożyczki możesz również porównać pod kątem warunków, na jakich są udzielane. Niektóre pożyczki, mimo tego, że są stosunkowo drogie, mogą oferować spore korzyści, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Do takich należą choćby pożyczki z możliwością “wakacji” kredytowych lub przedłużeniem terminu spłaty.

Happy businessman.jpg

Wakacje kredytowe to część pożyczki z tzw. karencją, która oznacza zawieszenie spłacania rat na określony czas. To może być ogromna zaleta, zwłaszcza dla osób, które mierzą się ze spłatą innych zobowiązań w tym samym czasie. W ten sposób mogą się skupić na uregulowaniu większych długów.

Każdy kij ma jednak dwa końce. Po upływie okresu karencji musisz kontynuować spłatę pożyczki, najczęściej z wyższą miesięczną ratą. 

Pożyczki z możliwością przedłużenia terminu spłaty są powszechnie spotykane. Pożyczkodawcy zwykle reklamują tego typu opcje na swoich stronach internetowych. Najczęściej odbywa się to jednak za dodatkową opłatą, a pożyczkodawcy narzucają limit, przez co nie można odkładać spłaty pożyczki w nieskończoność. 

..

ZNAJDŹ POŻYCZKĘ, KTÓRA ODPOWIADA TWOJEJ SYTUACJI

Dlaczego chcesz wziąć pożyczkę? Potrzebujesz środków na wykończenie domu, zakup nowego samochodu lub zrealizowanie wakacyjnych planów? Motyw, którym się kierujesz ma spory wpływ na wybór odpowiedniej pożyczki.

Jeśli skupisz się na poszukiwaniu pożyczki, która odpowiada twojej sytuacji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz tą najlepszą. A zatem jeśli potrzebujesz gotówki na dom, kredyt hipoteczny będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Podobnie w sytuacji, gdy szukasz środków na zagraniczne podróże - najlepsza będzie pożyczka konsumencka. 

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie “która pożyczka jest najlepsza?”. To zależy od tego, co jest najlepsze dla ciebie. Czy twoim priorytetem są koszty pożyczki, czy jej okres spłaty, rodzaj oprocentowania, a może coś zupełnie innego.

Najważniejszą częścią poszukiwań najlepszej pożyczki jest porównanie dostępnych ofert. W ten sposób znacznie zwiększasz swoje szanse na znalezienie najlepszej pożyczki. Najlepszej dla ciebie. notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:

Kontynuuj bez adresu email

Regulamin