Lån penge billigt online på Morebanker

NAJLEPSZA POŻYCZKA I JAK JĄ ZNALEŹĆ

- Przeczytaj więcej -SPIS TREŚCI

WYSOKOŚĆ MIESIĘCZNYCH RAT

CZY CHCESZ ZABEZPIECZYĆ SWOJĄ POŻYCZKĘ?

KTÓRY MODEL OPROCENTOWANIA WYBRAĆ?

KONIECZNOŚĆ ZABEZPIECZENIA POŻYCZKI

TANIE POŻYCZKI W BANKU

NISKIE RYZYKO MOŻE OZNACZAĆ WYSOKIE ODSETKI

ZASADA NUMER 1: PORÓWNAJ POŻYCZKI

PORÓWNAJ RRSO I ZNAJDŹ NAJTAŃSZĄ POŻYCZKĘ

ZNAJDŹ POŻYCZKĘ, KTÓRA ODPOWIADA TWOJEJ SYTUACJI


Istnieje nieprawdopodobnie wiele rodzajów pożyczek i różnych ofert, wśród których trudno się odnaleźć. Dostępne są pożyczki na każdą okazję, a firmy pożyczkowe dopasowują swoje oferty pod wymagania danej grupy konsumentów. Mimo tak dużego zagęszczenia ofert, które utrudnia znalezienie właściwej opcji, rosnąca konkurencja na rynku spowodowała, że pożyczki stały się zdecydowanie lepsze. Jednocześnie oznacza to, że musisz przeznaczyć więcej czasu na znalezienie właściwej pożyczki, jednak możliwość uzyskania najlepszej możliwej oferty rekompensuje poświęcony czas. Aby doprecyzować i ułatwić ci proces znalezienia odpowiedniej pożyczki, przygotowaliśmy porady, które pomogą ci zwrócić uwagę na istotne szczegóły.

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Zanim zaczniesz szukać pożyczki, musisz jasno określić, czego tak naprawdę szukasz. Dlatego też warto zadać sobie kilka pytań dotyczących twoich finansów oraz tego, jakiej pożyczki szukasz. W ten sposób możesz zawęzić kryteria wyszukiwania i szybciej znaleźć odpowiednią opcję dla siebie. Możesz odpowiedzieć sobie na różne pytania, w zależności od tego, jak doprecyzowane są już twoje zamiary. Poniżej znajdziesz kilka niezbędnych pytań, na które odpowiedzi pozwolą ci wybrać najlepszą pożyczkę dla ciebie.

Wysokość miesięcznych rat

Pożyczając pieniądze, zobowiązujesz się do spłacania zadłużenia w formie miesięcznych rat. Na wartość raty składają się część wartości pożyczonej kwoty oraz odsetki, naliczane na podstawie oprocentowania. Zanim weźmiesz pożyczkę, ważne, żeby upewnić się, jak duże raty możesz płacić. Posiadając wiedzę na ten temat, możesz automatycznie wykluczyć część dostępnych ofert pożyczkowych, jeśli wysokość ich rat przekracza twój dopuszczalny limit. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, na jak wysokie raty możesz sobie pozwolić, warto przygotować plan budżetowy. W ten sposób możesz porównać swoje przychody i wydatki oraz określić zasoby, jakimi dysponujesz. Następnie pomyśl, ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na konsumpcję. Pozostałą część pieniędzy możesz wykorzystać na spłatę swojego zadłużenia.


Przygotowując swój budżet w celu ustalenia, jak wysokie raty możesz opłacać, ważne jest zachowanie realistycznego spojrzenia na swoją sytuację. Dotyczy to również sumy, jaką przeznaczasz na miesięczną konsumpcję. Wiele osób ma tendencję do przeceniania swoich umiejętności oszczędzania, co może prowadzić do sporych problemów. Jeżeli twoje założenia będą oderwane od rzeczywistości i wybierzesz pożyczkę z ratą przewyższającą twoje możliwości, możesz mieć trudności z wywiązaniem się z zawartej umowy pożyczkowej.notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczk:

Kontynuuj bez adresu email

Regulamin