Lån penge billigt online på Morebanker

Karencja

Karencja odnosi się do pożyczki, która posiada opcję zawieszenia miesięcznych rat na czas określony. W trakcie tego okresu płacisz wyłącznie odsetki. Po upływie uzgodnionego okresu ulgi, pożyczkobiorca musi zacząć znów spłacać raty. Często powoduje to wyższe raty niż początkowo zakładane lub przedłużony okres spłaty pożyczki. Na przykład, decydując się na krótszy okres ulgi, termin zapadalności pożyczki nie ulegnie zmianie. To oznacza, że pożyczka musi zostać spłacona w czasie określonym przy zawarciu umowy. Z tej przyczyny, po upływie okresu ulgi, raty będą zdecydowanie wyższe niż przedtem.

Z punktu widzenia pożyczkobiorcy, karencja może być szansą na odłożenie pieniędzy na specjalną okazję. Odroczenie spłaty pożyczki jest dobrym pomysłem, pod warunkiem, że masz pewność, iż twoja sytuacja finansowa będzie lepsza w przyszłości, dla przykładu chwilowo nie zarabiasz lub zarabiasz mniej.

MoreBanker przedstawia pożyczki, które umożliwiają karencję na okres od miesiąca do kilkunastu. Jeśli szukasz pożyczek z dostępną opcją karencji, możesz błyskawicznie znaleźć tę informację na naszej stronie jako jedną z trzech zalet danej oferty kredytowej. Niemniej jednak, odsetki oraz opłaty są nadal naliczane. Czas trwania karencji zazwyczaj również jest ograniczony, co  każdy pożyczkodawca dokładnie określa w swojej ofercie.

 

 

notifyImg

Wpisz swój e-mail i sprawdź ofertę oraz porady dotyczące pożyczki:

Kontynuuj bez adresu email

Regulamin